KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Hazer: AKP gibi yapsak bizi topa tutarlar
Hazer: AKP gibi yapsak bizi topa tutarlar
Siyaset
30 Kasım 2011 Çarşamba 12:33
  • 959
  • 0

Hazer: AKP gibi yapsak bizi topa tutarlar

AKP’nin ‘tek aday’ ısrarıyla kongrelerini ertelemesini eleştiren Ömer Hazer, “Biz yapsak topa tutarlar” dedi

CHP İzmit İlçe Yönetimi haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. İlçe başkanı Ömer Hazer, Kocaeli gündemini değerlendirerek kongre süreci hakkında yönetim kurulunu bilgilendirdi. Genel merkezden gelen genelgeden bahseden, 10 Aralık`ta üye listelerinin geleceğini ifade eden Hazer, kongre sürecindeki AKP`ye de değinerek, tek aday ısrarını eleştirdi. Hazer, “Biz yapsak topa tutarlar” dedi.
 

DEMOKRATİKLEŞTİK Mİ?
AKP`nin baskıcı tutumunun 12 Eylül referandumuyla arttığını savunan Hazer, “Referandumun üzerinden bir yıl geçti. Herkes kendine sormalı. O zamandan beri ne kadar demokratikleştik, özgürleştik? İleri gitmek yerine tam tersi geriye gidiş var. AKP`nin uygulamalarında zaten böyle bir şey yoktu. Öğrencilerin gözaltına alınması da buna bir örnek, AKP`nin kongrelerinin iptal edilmesi de” diye konuştu.
 

TAM TERSİNİ YAPIYOR
Hazer, “12 Eylül`den sonra baskıcı bir rejim ortaya çıktı. Başbakan ‘Arap Baharı`nda olduğu gibi çıkıp millete rol model olmaya çalışıyor, demokrasi dersi veriyor ama tam tersini yapıyor. Partililerinin bile aday olmasına müsade etmiyor. Bunu biz yapmış olsaydık hem partililerimiz hem de AKP`liler ileri demokrasi diye bizi topa tutardı. Kongre üyelerin ve delegelerin özgür düşüncelerini ifade ettiği yerlerdir. Kimse korkmamalı” ifadesini kullandı.
 

İŞİAKTIR GÖREVİNİN BAŞINDA
Konuşmasında geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden gençlik kolları genel başkanı İrfan İnanç Yıldız ile görevden alındığı iddia edilen ilçe gençlik kolları başkanı Can İşiaktır hakkında yaptığı görüşmeden de bahseden Hazer, “Kendisine tüzük dışında parti temayüllerinin olduğunu söyledim. ‘Eğer artık işler böyle oluyorsa o zaman bırakalım gelsin gençler yapsın` dedim. O da bana hak verdi. ‘O zaman gereğini yapın` dedim. İşiaktır hala görevinin başında. Genel merkezden cevap gelmedi” dedi.
 

10 ARALIK`TA GELİYOR
Genel merkezden 10 Aralık`ta üye listelerinin geleceğini hatırlatarak ellerine ulaşan genelgeden de bahseden CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, “9 sayfalık, 15. madde genelgesi geldi. Genelgede nelere itiraz edilebileği, dikkat edeceğimiz hususlar yer alıyor. Benim anladığım kadarıyla genel merkez listelerin askıya çıkmasıyla başlayan süreçte çok dikkatli olmamızı istiyor. Genelge bize bazı yaptırımlarla beraber sorumluluk da yüklüyor” diyerek sözlerine son verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ