KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3682 TL
  • 6.1081 TL
  • 6.7640 TL
Kocaeli Zirve
“HDP’yi davet etmemek mecliste dışlamaktır”
“HDP’yi davet etmemek mecliste dışlamaktır”
Siyaset
Gizem Ulutaş
03 Ağustos 2018 Cuma 15:54

“HDP’yi davet etmemek mecliste dışlamaktır”

ABD’nin yaptırım kararına karşı ortak bildiri yapan partilerin içerisinde HDP’nin yer almamasına çoğu cenahtan eleştiri yağmaya başladı. HDP’nin davet edilmemesine tepki gösteren isimlerden biri de CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz oldu. Yılmaz durum için, “Ortak bildiriye davet etmemek, HDP’yi mecliste dışlamaktır” ifadelerini kullandı.

ABD’nin yaptırım kararına karşı meclisteki 4 parti ortak bildiri yayımladı. AKP, İYİ PARTİ, CHP ve MHP’nin imzasının olduğu bildiride, mecliste üçüncü sırada yer alan HDP’nin olmaması çoğu kesimden ve HDP’liler tarafından eleştirildi. Ortak bildiri de durumu eleştirilenlerden biri de CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz oldu. Yılmaz HDP’nin ortak bildiriye davet edilmemesine, “HDP bu ülkenin anayasal düzeni içinde kurulmuş bir siyasi partidir. Bu parti şayet PKK terör örgütü ile bağlantılı olduğunu iktidar kanıtlıyorsa derhal anayasa mahkemesi devreye girmeli hukuk devleti içinde gereği yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Sözlerine devam eden Musa Yılmaz, “HDP’yi siyasi partilerin ortak bültenine davet etmemek bu partiyi mecliste dışlamak, HDP’yi PKK ile özdeşleştirmektir. Çözüm mecliste diyenlerin ama gereğini yapmayanların kendilerine haklı pay çıkarma gayretidir. Bu da hukuk devletine yakışmayacak bir durumdur” açıklamalarında bulundu.
YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Muhalif

Ah musa yılmaz ah. Sen olmasan hürriyet olmasa bu chp nin hali ne olacak

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu