Kocaeli Zirve
“HDP’yi davet etmemek mecliste dışlamaktır”
“HDP’yi davet etmemek mecliste dışlamaktır”
Siyaset
Gizem Ulutaş
03 Ağustos 2018 Cuma 15:54
  • 2149
  • 1

“HDP’yi davet etmemek mecliste dışlamaktır”

ABD’nin yaptırım kararına karşı ortak bildiri yapan partilerin içerisinde HDP’nin yer almamasına çoğu cenahtan eleştiri yağmaya başladı. HDP’nin davet edilmemesine tepki gösteren isimlerden biri de CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz oldu. Yılmaz durum için, “Ortak bildiriye davet etmemek, HDP’yi mecliste dışlamaktır” ifadelerini kullandı.

ABD’nin yaptırım kararına karşı meclisteki 4 parti ortak bildiri yayımladı. AKP, İYİ PARTİ, CHP ve MHP’nin imzasının olduğu bildiride, mecliste üçüncü sırada yer alan HDP’nin olmaması çoğu kesimden ve HDP’liler tarafından eleştirildi. Ortak bildiri de durumu eleştirilenlerden biri de CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz oldu. Yılmaz HDP’nin ortak bildiriye davet edilmemesine, “HDP bu ülkenin anayasal düzeni içinde kurulmuş bir siyasi partidir. Bu parti şayet PKK terör örgütü ile bağlantılı olduğunu iktidar kanıtlıyorsa derhal anayasa mahkemesi devreye girmeli hukuk devleti içinde gereği yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Sözlerine devam eden Musa Yılmaz, “HDP’yi siyasi partilerin ortak bültenine davet etmemek bu partiyi mecliste dışlamak, HDP’yi PKK ile özdeşleştirmektir. Çözüm mecliste diyenlerin ama gereğini yapmayanların kendilerine haklı pay çıkarma gayretidir. Bu da hukuk devletine yakışmayacak bir durumdur” açıklamalarında bulundu.
YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Muhalif

Ah musa yılmaz ah. Sen olmasan hürriyet olmasa bu chp nin hali ne olacak

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ