KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İdam cezası için tam zamanıdır
İdam cezası için tam zamanıdır
Siyaset
15 Kasım 2012 Perşembe 10:50
  • 824
  • 0

İdam cezası için tam zamanıdır

BBP İl Başkanı Serhat Duyar, bizzat eylem içinde olan, bu talimatı veren PKK'lı teröristler için idam cezasının mutlaka geri getirilmesini istedi
Büyük Birlik Partisi (BBP) il binasında yapılan yönetim kurulu toplantısına il başkanı Serhat Duyar, il sekreteri Mehmet Çiftçi, il muhasibi Şenol Karamus, il teşkilat sorumlusu İsmet Yıldırım, il gençlik kolları başkanı Mesut Ceylan, il kadın kolları Başkanı Tuba Türkmen,  İzmit İlçe Başkanı Mehmet Demir, Darıca İlçe Başkanı Recep Uçar, Başiskele Başkanı Niyazi Çakır, il seçim koordinasyon komisyonu başkanı Av. Şeref Gönenli, Kadir Engin, Hasan İpek katıldı. 
 
MUTLAKA İDAM
Duyar, konuşmasına Siirt'te helikopter kazasında şehit olan askerlere rahmet dileyerek başladı. Bugüne kadar hiçbir PKK militanının idam edilmediğini vurgulayan Duyar, idam cezasının var olduğu dönemlerde de idamın kullanılmadığını ifade etti. Büyük Birlik Partisi olarak mutlaka idam cezasının getirilmesini istediklerini dile getiren Duyar, bu cezanın 2 durum için uygulanmasını istediklerini söyleyerek, "PKK'lı teröristler için ve küçük yaştaki çocukları kaçırıp namusunu kirletip, sonra da onları öldürenler için idam cezasının mutlaka geri getirilmesini istiyoruz" diye konuştu. Siyasi idamdan yana olmadıklarını belirten Duyar, "Biz kimin için idam istediğimizi açıkça belirttik" şeklinde konuştu.
 
PKK VE BDP`NIN EMRİYLE
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Duyar, açlık grevlerinin İslam düşünce felsefesi içerisinde olmadığı söyleyerek, açlık grevlerinin PKK`nın ve BDP eş başkanlarının emriyle gerçekleştirildiğini dile getirdi. Açlık grevlerinin tamamen bir şova dönüştürüldüğünü iddia eden Duyar, bir gazete haberine göre TBMM İnsan Hakları Komisyon Üyeleri'nin cezaevlerinde yaptığı incelemeye göre, 53 günü aşan süre içerisinde bir tutuklunun iki kilo aldığını bildirdi. Duyar, “Biz kimsenin talepleri karşısında boyun eğecek millet değiliz. Sözde siyasi parti talimat veriyor ve var olan hukuk buna karşılık uygulanmıyor`` dedi. Toplantının sonunda İzmit ve Darıca ilçenin çalışmalarına hız verilmesi kararı alındı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ