KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
İkinci liste kabul edilmedi
İkinci liste kabul edilmedi
Siyaset
Nabi Yazıcı
25 Kasım 2017 Cumartesi 12:00
  • 3040
  • 1

İkinci liste kabul edilmedi

AKP Derince ilçe başkanlığı 5. olağan kongresi başladı

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde başlayan kongreye Mevcut İlçe Başkanı İbrahim Şirin, Genel Merkez kararıyla yeniden aday olmuştu.

 

Kongre tek liste ile yapılacak. 431 delegenin oy kullanma hakkı var. 25 kişilik ilçe yönetim kurulu, 45 il kongresi delegesi belirlenecek.

 

Kongre başladı

AKP İl Başkan Şemsettin Ceyhan,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince ve Körfez belediye başkanları eski ve yeni yönetimleri katıldı. Başbakan yardımcısı Fikri ışık saat 12.00 sıralarında salona geldi.

 

Kongre saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

 

Derince’de SÜRPRİZ

Divan tarafından listelerin istemesiyle sürpriz yaşandı ve divana Mehmet Demirkol tarafından ikinci liste sunuldu.

 

AKP Derince teşkilatında etkin bir isim olan Demirkol, Geçmiş dönemde de Derince ilçe başkanlığı adaylık başvurusu olmuştu.

 

Demirkol, özellikle Yenikent Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Sırrıpaşa Mahallesi, Yavuz Sultan Mahallesi, Deniz Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesi’nde kongre öncesi çalışmalar yaptığı öğrenilmişti

 

Askeri hastane alanına ek bina

Başbakan yardımcısı Fikri Işık, Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan askeri hastane alanına mevcut Derince Eğitim ve Araştırma hastanesine ek olacak hastane bunların yapımı için kullanılacağını söyledi.

 

Işık, yeşil alanın korunacağını ve 25 dönümlük bu alanda mevcut binaların yıkılarak kaymakamlık ve belediye binalarının buraya yapılacağını söyledi.

 

İkinci liste kabul edilmedi

Mehmet Demirkol'un divana verdiği liste kabul edilmedi.

Ayrıntılar Geliyor...

 

AKP Derince kongresinde sunulan ikinci liste divan tarafından reddedildi.  Reddedilme gerekçesi olarak parti tüzüğünün üçüncü Kısım ikinci bölüm dördüncü ayracı 46. maddenin 4.  fıkrasındaki her üye aday olabilir  ancak delegasyonun %5 inin imzası gerekir gerekçesiyle reddedildi.  Gerekçeye göre mevcut Başkan İbrahim Şirin tarafından verilen Listenin 431 delegenin 27'si tarafından imzalandı. Mehmet Demirkol'un listesinde ise yeterli sayıda imza olmadığı söylendi bu açıklamanın ardından oylamaya geçildi.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Büyükakın’dan ‘sosyal medya’ mitingi

Büyükakın’dan ‘sosyal medya’ mitingi

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve İl Başkanı Emre Kahraman’ın moderatörlüğünü üstlendiği Sosyal Medya Mitingi’nde binlerce genç ile buluştu. Büyükakın, gençlerle ilgili projelerden kent yönetimine, adaylarla ilgili değerlendirmelerinden Gebze’deki Hünkar Çayırı’na, ekolojik turizmden, ulaşım projelerine kadar pek çok konuda gelen sorulara yanıt verdi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ