KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Arıkan bu kez stajyerine belge verdi
Arıkan bu kez stajyerine belge verdi
Güncel
07 Nisan 2010 Çarşamba 17:16
  • 1309
  • 6

Arıkan bu kez stajyerine belge verdi

Kocaeli Barosu Başkanı Cumhur Arıkan bu kez yanında 1 yıl staj yaptıktan sonra avukatlık belgesi almaya hak kazanan Seda Akyol’a avukatlık belgesini verdi

Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Seda Akyol`a avukatlık belgesinin verilmesi için dün Kocaeli Barosu`nda tören düzenlendi. Meryem akyol ve Taci Akyol`un kızı Seda Akyol`a avukatlık belgesini yanında staj yaptığı Kocaeli Barosu Başkanı Cumhur Arıkan verdi. Törene ailesi ve arkadaşlarının yanı sıra Baro`nun eski başkanları Ersayın Işık ve Fahri Örengül ve çok sayıda avukat katıldı. Tören Arıkan`ın Seda Akyol`a avukatlık yeminini ettirmesi ve cübbesini giydirmesiyle başladı.

IŞIK VE ÖRENGÜL`DEN HEDİYE
Yemin töreninin ardından konuşan Arıkan,  “Baromuz çok önemli bir güç kazandı. Seda Akyol benim yanımda 1 yıllık stajını tamamlayarak avukatlık belgesini almaya hak kazandı. Başkan olmam dolayısıyla avukatlık büromdaki işlerime çok fazla zaman ayıramıyorum. Buna rağmen Seda Akyol kendi becerisiyle avukatlığı çok iyi bir şekilde öğrendi” diyerek Seda Akyol`un Kocaeli Barosu`nun aydınlık yüzlerinden biri olacağını belirtti. Arıkan`ın konuşmasının ardından Baro`nun eski başkanları olan Ersayın Işık ve Fahri Örengül, Seda Akyol`a Anayasa kitapçığı hediye etti. Törenin ardından kokteyl verilerek bol bol fotoğraf çekildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ