KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
İnsan Hakları Günü’nü CHP’li kadınlar unutmadı
İnsan Hakları Günü’nü CHP’li kadınlar unutmadı
Siyaset
10 Aralık 2010 Cuma 14:11
  • 801
  • 1

İnsan Hakları Günü’nü CHP’li kadınlar unutmadı

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Göksu, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir basın açıklaması düzenleyerek iktidarı eleştirdi

CHP İl Kadın Kolları, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle basın açıklaması düzenledi. Parti binasında gerçekleştirilen etkinlikte il kadın kolları başkanı Hamiyet Göksu, kadın kolları yöneticileri ve partililer hazır bulundu. Burada yaptığı konuşmasında iktidarın insan haklarını ayaklar altına aldığı bir dönemden geçtiklerini belirten Göksu, “İnsan haklarını güvence altına almaya yönelik, uluslararası anlaşmaların hemen hepsini imzalamamıza karşın, yine de üçüncü sınıf ülke olma ayıbını aşamıyoruz” dedi.
 

ÜMMET OLARAK
Göksu şöyle konuştu; “Ülkeyi yönetenler ‘İnsanların hakları değil, ödevleri vardır` mantığıyla hala ümmet olarak gördükleri insanın, bir solukluk özgürlüğüne bile tahammül edemediklerini göstermişlerdir. 12 Eylül 1980 ve devamında, tek partili dönemler, darbeler, ara rejimler, sıkıyönetimler, sivil sıkıyönetimler, olağanüstü haller, olağan rezillikler nedeniyle biz hiç normal olamadık. Çünkü en temel insan hakları konusunda bile toplumsal eğilim ortak fikir, ortak tavır yönünde oluşturulamadı. Oysa insan hakları, bu hakların özgürce kullanılmasının güvenceye alınmasıyla bir anlam kazanır.
 

ÇİFTE STANDART
Hak ve özgürlükler insanların diline, dinine, sosyal ve ekonomik düzeyine, etnik kimliği ve siyasal tercihine bakılmaksızın herkes için savunulmalıdır. İnsan hakları sorunu bu bağlamda bir onur sorunudur. İnsanım diyen herkes bu onura sahip çıkmalıdır. Ülkemizin tarihsel geçmişi insan hak ve özgürlükleri konusunda kuşkusuz hayli sabıkalı dönemlere, bir o kadar da mücadelelere tanıklık etmiştir. Günümüz Türkiye`sinde ise iktidarı oluşturan zihniyet, her konuda olduğu gibi insan hak ve özgürlükleri konusunda da, öylesine çifte standartlara sahiptir ki geçmiş dönemlerin insan hakları sabıkalılarına, neredeyse rahmet okutmaktadır.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ