KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0600 TL
  • 6.7614 TL
  • 7.7239 TL
Kocaeli Zirve
“İnsanlık onuruna yakışmıyor”
“İnsanlık onuruna yakışmıyor”
Siyaset
16 Şubat 2019 Cumartesi 17:13
  • 5802
  • 2

“İnsanlık onuruna yakışmıyor”

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu sert açıklamalarda bulundu. Mutlu Başiskele’de yapılan bir anket çalışmasında kendisinin Saadet ve HDP adayı olarak tanıtıldığını söyledi.

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu Başiskele’de yapılan bir anket çalışmasının kendisini karalamaya yönelik olduğunu söyledi. Mutlu yaptığı açıklamada “Başiskele ilçemizde son günlerde ahlaksızca bir anket çalışması yapılmakta. Seçim tarihinin hızla yaklaştığı bu günlerde ebette ki siyasi partilerin saha araştırması için anket yaptırmaları gayet doğal karşılanacak bir durum. Fakat kamuoyu araştırması yapmak için değil de karşısındaki rakibini karalamak için iftiraya varan ifadeler ile anket adı altında yapılan bir çalışma ne siyasi terbiyeye ne de insanlık onuruna yakışmamaktadır.” Dedi

“HDP adayı Zafer Mutlu’yu mu destekliyorsunuz”

Mutlu açıklamasının devamında “Başiskele’de ikamet etmekte olan vatandaşlarımız bir süredir özellikle sabit telefonlarından aranmakta ve telefon anketi çalışması yapıldığı bilgisi verilmektedir. Bu sözde anket çalışmasında vatandaşlarımıza “Ak Parti adayı Yasin ÖZLÜ’yü mü yoksa Saadet ve HDP ittifakının adayı Zafer MUTLU’yu mu destekliyorsunuz” diye sorulmaktadır. Bunu yapan haysiyetsizler belli ki anket yapmak değil aleyhimizde algı oluşturmak niyetindeler.

Öncelikle şunu tüm vatandaşlarımız çok iyi bilmelidir ki ben seçimlere hiçbir siyasi ittifak yapmadan Saadet Partisi adayı olarak girmekteyim. Bunun aksini iddia edenler yalancıdır, iftiracıdır. Bu gerçeği defalarca ifade etmemize rağmen aksini iddia eden müfterilere itibar etmeyiniz.” Dedi

“İlçemizi ortak bir akıl ile yöneteceğiz”

Mutlu “Girmiş olduğum başkanlık yarışında kendi parti teşkilatımdaki kardeşlerim, ailem ve akrabalarım dışında farklı görüşlerdeki siyasi partilere gönül veren binlerce kardeşimin desteğini görüyorum. Başiskele’de her kesimden insanımızın desteğini almaktan ve güvenini kazanmaktan da onur duyuyorum. Bunun bir göstergesi olarak da meclis üyesi listemizde daha önce pek çok kez ifade ettiğim gibi her siyasi partiden temiz, dürüst insanlar yer alacak. İlçemizi ortak bir akıl ile yöneteceğiz.

Adaylık çalışmalarım boyunca gayri ahlaki hiçbir laf sarf etmedim, gayri ahlaki hiçbir strateji izlemedim. Bu saatten sonra da duruşumuzdan hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Hiçbir makam için ahlakımızdan, onurumuzdan ve dürüstlüğümüzden taviz vermeyeceğiz.

Kendilerinde anlatacak bir iyilik bulamayanlar karşılarındakini kötüleyerek siyaset yapmaya devam edecek. Dün kendilerine oy veren seçmen bu gün bizi desteklediğinde hain ilan etmeye devam edecek. Basit dünyevi makamlar için ahlakı, haysiyeti ve dürüstlüğü bir kenara koyup iftira atmaya devam edecek. Biz tüm bunları bilerek dosdoğru durmaya devam edeceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki; Kimin kazandığı oyların sayıldığı gün değil amellerin tartıldığı gün belli olacak.

Milletimizin gönlü ferah olsun.

31 Mart günü Başiskele’mizde temiz bir sayfayı hep beraber açacağız.” dedi

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
yorum sızın
Yazan: ismail karaslan

https://www.facebook.com/aksuhandanrte/videos/10157026717189938/UzpfSTEwMDAwMDY0NDE2NDE3MzoyMjU5Njg4OTk3Mzk1ODg0/

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ