KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İP’den açılıma karşı imza kampanyası
İP’den açılıma karşı imza kampanyası
Siyaset
16 Kasım 2009 Pazartesi 16:47
  • 1083
  • 2

İP’den açılıma karşı imza kampanyası

İşçi Partisi Kocaeli İl Örgütü demokratik açılıma karşı Sanat Sokağı’nda imza kampanyası başlattı

İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Fahrettin Uzuner Sanat Sokağı'nda düzenlediği basın açıklamasıyla demokratik açılıma karşı imza kampanyası başlattı. AKP Grup Başkanı Bekir Bozdağ`ın katılımıyla gerçekleşen açılım toplantısının basına kapalı gerçekleşmesi ve açılımın eleştirildiği basın açıklamasını İP adına başkan Fahrettin Uzuner gerçekleştirdi. Uzuner açıklamasında şunları kaydetti;
 

ABD'DE HAZIRLANDI
“Bir türlü açıklanamayan adına açılımın yani halkı aptal yerine koyan ve kendi Kürdünü kuklalaştırmak isteyerek aşağılayan bu kepazeliğin gerçek planlayıcıları aslında kendileri bile değildir. Okyanuslar ötesinden ABD'de hazırlanmış. Çankaya'ya oturtulan sözleşmeli personelin ve BOP Eşbaşkanı Erdoğan'ın eline tutturulmuş bu açılım planının Kürt sorununu çözme ile zerre kadar bir ilgisi yoktur.
 

AÇILIM PLANI
Bütün mesele boğazına kadar kuma gömüldüğü Irak'tan 2010'da çekilmeye başlayacak olan ABD'nin arkada bırakacağı menfaatlerini ve Kuzey Irak'ta kurdurduğu kukla Kürt devletini güvence altına almaktır. İşte bu açılım planı ile ABD, Türkiye'nin ulusal güçlerini sindirmek amacıyla uygulamaya koyduğu Ergenekon tertibi ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı yürüttüğü psikolojik savaş ile iki yıl önce uygulamaya soktuğu, Türkiye'yi teslim alma operasyonunda ikinci aşamaya geçmiş oluyor.”
 

TÜRK HALKI YUTMAZ
“Türk halkı ayağa kalkarak, bu oyunu yutmayacağını, kukla seyreden çocuk olmadığını gösterince Eşbaşkan telaşlandı” diyen Uzuner,  konuşmasına şöyle devam etti; “AKP içinde başından beri var olan hoşnutsuzluklar ve homurdanmalar daha da yükselince telaş korkuya dönüştü. Bunun üzerine BOP Eşbaşkanı teşkilatlardaki hoşnutsuzluklar isyana dönüşmeden bütün illere ikna heyetleri gönderdi. Amerikan açılımını allayıp pullayıp Türkiye için ne güzel bir şey olduğunu Kocaeli teşkilatına anlatmak ve ikna etmek görevi AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ'a verilmiş. Kolay iş değil doğrusu, zor zanaat. Allah kolaylık versin.
 

MİLLETVEKİLLERİNE UYARI
Kendinize güvenseydiniz kapıları sıkı sıkıya halka kapatmazdınız. Açılım hakkında hiçbir şey bilmiyor olanlar bile, yüzlerine kapanan kapıları gördüklerinde kendi aleyhlerine bir şeyler döndürüldüğünü kesin olarak anlamışlardır. ABD rüzgarlarıyla iktidara uçanlar ABD'nin açılım planlarına karşı çıkan halkın estirmeye başlattığı demokratik muhalefet fırtınasıyla iktidar koltuklarından yuvarlanacaklar. AKP'nin Kocaeli milletvekillerini uyarıyoruz. ABD'nin BOP ve açılım projelerinin arkasından gitmeyin. Bu vebalin altına girmeyin. Millet sizden bunu istiyor.” Açıklamanın ardından 3 günlük imza kampanyası start aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ