KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
İktidar partisi Atatürk anıtına çelenk koyamadı
İktidar partisi Atatürk anıtına çelenk koyamadı
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 14:48
  • 2901
  • 8

İktidar partisi Atatürk anıtına çelenk koyamadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan Atatürk anıtına çelenk sunma töreninde iktidar partisi anıta çelenk koyamadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nın 90. yılı kutlamaları sabah Valilik binasının yanında yer alan Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı, ancak çelenk sunumunda protokol sırası iktidar partisi AKP`yi atladı. Sıranın neden atlandığı ise daha sonra ortaya çıktı. Çelengi alana geç gelen AKP, sırayı kaçırınca siyasi partiler içinde Atatürk anıtına ilk çelengi ana muhalefet partisi CHP`nin il başkanı Ferhan Şensoy sundu. Daha sonra apartopar alana gelen çelenk anıtın yanına sessiz sedasız bir şekilde konuldu.
 

PROTOKOL ORADAYDI
İl protokolünün AKP`li milletvekilleri dışında tam kadro katıldığı çelenk sunma töreninde Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, EDOK Muhabere Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkan Vekili Ferhan Arıkan, İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, İl Gençlik Ve Spor Müdürü Kenan Malçok, Kaymakamlar Cengiz Cantürk, Sabit Kaya, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy ve muhalefet partilerinin başkanları hazır bulundu.
 

ÇELENK GECİKTİ
Tören ilk olarak Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Atatürk anıtına ilk çelenği EDOK Muhabere Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu koydu ve selam durdu. Ardından Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu çelenk koydu. Siyasi parti il başkanlarına sıra geldiğinde sunucu iktidar partisini atlayarak direk CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy`u anons etti. Daha sonra kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri çelenklerini takdim etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Tam tören biteceği sırada Atatürk anıtı yanında çelenklerin arkasında AKP çelengi gözüktü ve sessiz bir şekilde yerine konuldu. Bu olay yaşandıktan hemen sonra tören sona erdi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ