KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
İşte 12 İlçe’nin adayı ve özgeçmişi
İşte 12 İlçe’nin adayı ve özgeçmişi
Siyaset
12 Ocak 2019 Cumartesi 15:59
  • 7575
  • 1

İşte 12 İlçe’nin adayı ve özgeçmişi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün ilimizde AK Parti ilçe Belediye Başkan adaylarını resmen açıkladı.

İşte adaylar ve özgeçmişleri:

Çayırova; Bünyamin Çiftçi

Darıca: Muzaffer Bıyık

İzmit: Sibel Gönül

Başiskele: Yasin Özlü

Derince: Zeki Aygün

Gebze: Zinnur Büyükgöz

Dilovası: Hamza Şayir

Kartepe: Mustafa Kocaman

Karamürsel: İsmail Yıldırım

Kandıra: Adnan Turan

Gölcük: Ali Yıldırım Sezer

Körfez: Şener Söğüt

İzmit Belediye Başkana Adayı Sibel Gönül Kimdir ?

12 Ağustos 1966’da İstanbul’da doğdu. Babasının adı Kaya, annesinin adı Ayten’dir.Mimar; İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Serbest mimar olarak çalıştı. Mimarlık Mühendislik İnşaat Limited Şirketi’nin kurucu ortağı oldu. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kocaeli Mimarlar Odası Genel Sekreteri olarak görev yaptı.İyi düzeyde İngilizce bilen Gönül, evli ve 2 çocuk annesidir.22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP’ den Kocaeli milletvekili seçilmiştir.

 

Başiskele Belediye Başkan adayı Yasin Özlü Kimdir?

1980 yılında Yuvacık’da doğdu. İlkokulu Yuvacık’ta tamamlandı. Ortaokul ve liseyi İzmit’te okuyan Mehmet Yasin Özlü Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünden Yüksek Lisansını tamamladı. AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. Belde A.Ş. Gülenyüzler Müdürlüğü görevi yaptı. Ardından Gebze Bölgesi Özel Kalem Müdürü iken Antikkapı A.Ş Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Hali hazırda 2015 yılında kurulan UlaşımPark A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Özlü aynı zamanda Kağıtspor Kulübü ve Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer Kimdir ?

1970 tarihinde Saraylı da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Gölcük’te 1987 yılında da Gölck Barbaros Hayrettin Lisesinden mezun oldu. İStanbul üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesinde tez aşamasında yüksek lisansını yapmaktadır. 1994 yılında Kocaeli Barosuna kaydolan ve 5 dönem yönetim kurulu üyeliği yapan Avukat Ali Yıldırım Sezer bir dönem de başkanvekilliği görevinde bulundu. Kocaeli Barosunun geçen ay yapılan Genel Kurulunda Türkiye Barolar Birliği delegesi seçildi. GÖLASDER, Gölcük Yelken Kulübü, GFSD’nin kurucularından ve yönetim kurulu üyesi. Aynı zamanda Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi  Yürütme Kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babası olan Avukat Ali Yıldırım Sezer halen Gölcük ilçesinde serbest Avukat olarak çalışmaktadır.

Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım kimdir?

İsmail Yıldırım, 1973 yılında Karamürsel’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karamürsel'de tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Akademik eğitimini takip eden dönemde, vatani görevini kısa dönem olarak İstanbul Selimiye de yaptı. Profesyonel iş yaşamına 1998 yılında Çukurova Holding'de başladı.  Siyasi hayatına 1994 yılında DYP Gençlik Kollarında başladı. Öncelikle 28 Mart 2004 ve ardından 29 Mart 2009 Mahalli idareler yerel seçimlerini DP adayı olarak kazandı. İsmail Yıldırım, 18 Ağustos 2010 Tarihinde Ak Parti'nin Kocaeli İl merkezinde düzenlediği miting töreni ile birlikte Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki Ak Parti'ye katılımı gerçekleşmiş ve halen Ak Parti'de siyasi yaşamına ve belediye başkanlığı görevine devam etmektedir. İsmail Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt Kimdir?

1975 Muş, doğumlu olan Şener Söğüt, makine mühendisi. Ticaretle uğraşan, evli ve 3 çocuk babası olan Söğüt, şimdiye kadar partide eski ilçe gençlik kolları başkanı, eski ilçe başkan aday adayı, Büyükşehir ve Körfez Belediye Meclis Üyesi gibi görevlerde bulundu.

Derince Belediye Başkan adayı Zeki Aygün Kimdir?

1953 yılında Kocaeli’de doğdu. İlkokulu Rize, ortaokulu Derince, liseyi ise İzmit Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun oldu. Parti Kocaeli İl Teşkilatının kuruluşundan itibaren İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Teşkilat Başkanlığı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2007 -2011 yıllarında AK Parti Kocaeli İl Başkanı olarak görev yaptı. 2011 genel seçimlerinde Kocaeli Milletvekili seçildi. TBMM Çevre Komisyonunda görev aldı. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Sakarya ve Bursa İl Koordinatörlüğü yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kartepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kocaman Kimdir?

1976 Almanya doğumlu.35 yıldır Balabanda yaşıyor. Üniversiteyi Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu.2001 yılında mezun oldu.2004 yılında avukatlık bürosunu açtı. Elif Kocaman ile evli. Alp Kocaman adında bir çocuğu var. Kartepe Doğa Evleri’nde oturuyor.

Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık kimdir?

1977 yılında Kocaeli Gebze’de dünyaya geldi. Evli ve üç çocuk babası Bıyık, Gebze ve Darıca’da esnaflık yapıyor. Üniversite mezunu olan Bıyık, 7 yıl AK Parti Darıca İlçe Başkanlığı görevini yürüttü ve belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

 Çayırova Belediye Başkan adayı Bünyamin Çiftçi Kimdir?

1976 yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çayırova’da tamamladı. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak yaptı. Siyasete Ak Parti’nin kuruluşu ile birlikte başladı, Çayırova Kurucu İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Bünyamin Çiftçi evli ve 3 çocuk babası.

Gebze Belediye Başkan adayı Zinnur Büyükgöz Kimdir?

Gebze Belediye Başkan yardımcısı Zinnur Büyükgöz, 4 Ocak 2019 günü, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Gebze Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulunmuştu. 11 Ocak Cuma günü Zinnur Büyükgöz AK Parti Genel Merkezi tarafından Gebze Belediye Başkan adayı olarak tebliğ aldı. Zinnur Büyükgöz Belde Planlama İnşaat Mühendisliği ve Müteahhitlik firmasının sahibidir. Büyükgöz, 2004 yılından beri Gebze’de Belediye Başkan Yardımcılığı görevindeydi.

Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan Kimdir?

Kandıra’nın Kaymaz Köyü’nden olan Adnan Turan, 1973 Kandıra doğumlu. İlkokulu Tavşantepe İbrahim Süreyya Yiğit İlkokulu’nda, ortaokulu Namık Kemal Ortaokulu’nda, liseyi Kocaeli endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında ticarete atıldı. Askerlikten sonra iş yerini Turanay Turizm Seyahat Acentesine çevirdi. 2002-2009 yılları arasında Kocaeli Kandıralılar Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2005 yılında AK Parti’de aktif siyasete atıldı. 2009-2012 arasında 2015-2018 yılları arasında 3 dönem AK Parti Kocaeli il yönetim kurulu üyeliği yaptı. Bu dönem içerisinde il SKM başkan yardımcılığı, insan haklarından sorumlu başkan yardımcılığı, ekonomik işlerden sorumlu başkan yardımcılığı, yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı ve son olarak da teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Amatör spor kulüplerinde ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. Ayrıca KOTO yönetim kurulu üyesi. Evli ve 4 çocuk babası.

Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir Kimdir?

1989 yılından beri Dilovası'nda yaşıyor. Dilovası'nda kurulu bulunan Polirem Kimsa A.Ş'nin sahibi. Evli ve 3 çocuk babası.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
şener
Yazan: körfezli

şener söğüt, baran başkanken kendisi ilçe başkanıydı kötü yonetimde şener de söz sahibidir bu yüzden şenere de oy yok

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ