Kocaeli Zirve
İSU, insanlarla dalga geçiyor
İSU, insanlarla dalga geçiyor
Siyaset
09 Ağustos 2018 Perşembe 11:50
  • 4297
  • 0

İSU, insanlarla dalga geçiyor

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir ve Meclis Üyesi Orhan Tanış, önümüzdeki Perşembe günü düzenlenecek Ağustos ayı meclis toplantısını değerlendirdi. Sel felaketlerini değerlendiren Taşdemir, “İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a sesleniyoruz. Hala nasıl oturuyor” dedi

Büyükşehir Belediyesi Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Taşdemir ve Meclis Üyesi Orhan Tanış, 16 Ağustos’ta düzenlenecek olan Büyükşehir meclis toplantısı öncesi değerlendirmelerde bulundu. CHP İl binasında gerçekleştirilecek olan toplantıya Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Meclis Üyesi Orhan Tanış, Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve İl Yöneticisi Harun Yıldız katılım gösterdi.

 

DALGA GEÇİYORLAR

Toplantıda ilk olarak sözü alan Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, “Seçimlerden önce 15 günde bir Kocaeli’nin ana sorunlarını halkımızla paylaşıyorduk. Kocaeli kentinde ulaştığımız çok ciddi sorunlar oldu. Bunlardan en büyüğü sel felaketiydi. Biz CHP grubu olarak her seferinde söylememize rağmen Büyükşehir Belediyesi kulaklarını tıkıyordu. Sel felaketinde çok ciddi mal kaybı oldu” diye belirtti.

 

TARİH OLACAK DEMİŞLERDİ

“Her sel felaketinden sonra görevi olan İSU yönetimi konuyla ilgili çalışma yapmıyor” diyen Taşdemir, “Komik açıklamalar yaparak insanların aklıyla dalga geçiyorlar. Son sel felaketinden sonra İSU’nun yetkilileriyle de görüştüm. Ne gibi önlemler aldılar diye. Hala bir çalışma yok. İSU yeni bir selin gelmesini bekliyor. İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a sesleniyoruz. Hala nasıl oturuyor. Bu büyük bir utançtır. Büyükşehir 2010 yılında çok ciddi bir çalışma yaptı Bulvar’da. Bulvar’daki alt yapı sorunu tarih olacak demişlerdi. Geçtiğimiz gün gördünüz ne olduğunu” ifadelerini kullandı.

 

O YOLDAN GEÇMİYOR

Konuşmasında Kandıra yolu konusuna da değinen Taşdemir, “Kandıra yolu sorunumuz var biliyorsunuz. Vekilimiz Fatma Kaplan Hürriyet sık sık dile getiriyor. Bunu yapacak olan Ulaştırma Bakanlığı. Kandıra yolunda tehlike hat safhada. Bu ihale 2-3 yıl önce yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı otoyol ile fotoğraflar veriyor. Ne hikmetse Kandıra yoluyla ilgili hiç çalışma yapılmıyor. Her kazadan sonra bunu insanlara normalleştirilerek anlatıyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı o yoldan geçmiyor anlaşılan. Sabahları yürüyüş ve kahvaltı yapıyor. Selden sonrada gezmedi. Kocaeli’nin ciğerleri yok ediliyor. Önümüzdeki Perşembe günü meclisten AK Parti grubu bunu geçirecek. Biz çöp fabrikasının yapılmasına karşı değiliz. Fakat yeri yanlıştır. Karaosmanoğlu kimseyi dinlemeden kafasına göre hareket etmektedir. Bunun cezasını ileride Kocaelililer çekecektir” şeklinde konuştu.

 

İÇİM CIZ ETTİ

Taşdemir’den sonra sözü alan CHP Meclis Üyesi Orhan Tanış, “Çöpler için ne yapalım demişler. Yakalım kurtulalım demişler. Hızlı büyüyen şehirlerin sorunudur çöp. Kocaelide yaklaşık 1800 ton atık çıkmaktadır. Entegre katı atık yönetim sistemini getirmek gerekiyor. Bu sistemin kendi içinde bir hiyerarşisi vardır. Burada öncelikli olarak üst kademeleri yapıp bertaraf kısmına gelmemiz gerekiyor. Büyükşehirden siz böyle bir plan duydunuz mu. Geri dönüşüm düşünülmeden yakmak demek halkın cebinden daha çok para çıkması demek. Çöp tesisi bölgesindeki ağaçları görünce benim içim cız etti. Yer tespiti doğru düzgün yapılmadı” diye konuştu. 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ