KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Yelkenciler Bodrum yolcusu
Yelkenciler Bodrum yolcusu
Salon Sporları
09 Eylül 2010 Perşembe 15:00
  • 721
  • 0

Yelkenciler Bodrum yolcusu

19 Eylül Pazar günü Bodrum’da yapılacak olan Pirat Şampiyonası için önceki gün İzmit Yelken Kulübü sporcuları çalışmalara hız verdi. Ramazan Bayramı nedeniyle dört gün izin sonrasında çalışmalara kaldığı yerden devam edecek

Pirat yarışlarına 9 kulüp katıldı
Türkiye Yelken Federasyonu`nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan ve 19 Eylül Pazar günü Bodrum`da yapılacak olan Türkiye Pirat şampiyonası için İzmit Yelken Kulübü sporcuları Marina önünde antrenman yaptı.  İzmit Yelken Kulübü Pirat takımı sporcuları üç tekneyle birlikte Marina önünde açılıp rüzgara karşı yarışırken üç saat boyunca antrenman yaptı.  Marina önünde yapılan antrenmana İzmit Yelken Kulübü, Yarımca Yelken Kulübü sporcuları birlikte yaparken Türkiye şampiyonası için söz sahibi oldukları gözlendi. Türkiye Pirat Şampiyonasında ilimiz sporcuları ilk üç sıra da yer alması bekleniyor.  Yelkenciler çarşamba günü yola çıktıktan sonra perşembe günü parkurda ilk antrenmanlarını gerçekleştirecek. Antrenmanları İzmit Yelken Kulübü Başkanı Turgay Arslan da takip etti.


İlimiz takımları katılacak

Bodrumda üç gün süren yelken Pirat Şampiyonasına 12 kulüpten 35 tekne ve 70 sporcu iki gün boyunca kıyasıya mücadele etti.  Türkiye Pirat Şampiyonasına İzmit Yelken Kulübü, Yarımca Yelken Kulübü, Poyrazspor, Karamürsel Yelken Kulübü, Bayramoğlu Yelken Kulübü,  İstanbul Yelken Kulübü, Fenerbahçe, Bodrum Yelken, İzmir Yelken, Karşıyaka Yelken,  Galatasaray ve Marmara Yelken Kulübü sporcuları katıldı. Sporcular rüzgara karşı yelken açarken dalgaya karşı mücadele edecek. Üç gün süren Pirat şampiyonasında 2 Günde 3 yarıştan, toplam 9 yarış yapılacak. Türkiye Yelken Federasyonu 2010 İlke Kararlarına göre verilecek olup, yarısı ilk 3 derecede bitiren Pirat ekiplerine Genel ve Gençler Kategorilerinde (1989 ve sonrası doğumlu ekip) ödül verilecektir.


ISAF Yelken Yarış Kuralları uygulanacak

Pirat Şampiyonasında yarışlar ISAF Yelken Yarış Kuralları (RRS) (2009-2012), TYF 2010 yılı İlke Kararları doğrultusunda yapıldı. Yarışlar öncesinde ölçü kontroller baş hakem tarafından kontrol edildi. Ölçü kontrolleri yarış öncesinde ve esnasında International Pirat Association (IPA) Rule Book sınıf kurallarına uygu olarak ölçü kontrolleri yapılabileceğinden, yelkenler (ana yelken, flok, balon) dümen, balon gönderi ölçümü gibi her türlü donanımın standartlara uygun olması gerekir. 1.3. Türkiye Açık Pirat Sampiyonası, 2010 TYF Pirat Rank Sistemine, Ağırlık Katsayısı 3 olarak puan vermektedir. Sporcular iki gün boyunca kendi aralarında kıyasıya mücadele ettiler. Yarış kurulu kesin kayıt öncesinde olduğu gibi yarışlar arasında veya sonunda teknelerde ölçü kontrolleri yapabilir.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ