KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Eski vekillerden CHP’ye para yok
Eski vekillerden CHP’ye para yok
Siyaset
24 Nisan 2010 Cumartesi 08:47
  • 1648
  • 6

Eski vekillerden CHP’ye para yok

Kendilerinden her ay 250 TL’lik aidat istenen CHP’li eski milletvekilleri ‘biz yokuz’ dedi

CHP`nin yeni il başkanı Ferhan Şensoy`un ilk icraatlarından biri de partinin borçlarının ödenmesi ve düzenli gelir sağlanması amacıyla eski ve yeni milletvekillerinden her ay aidat alınması olmuştu. Şensoy ve yönetimi mevcut milletvekillerinden aylık 500 TL, eski vekillerden ise 250 TL aidat alınmasını kararlaştırmış ve bu karar vekillere bildirilmişti. Ancak eski milletvekilleri ‘biz yokuz` dedi.
 

ÖDEMEYİ REDDETTİLER
CHP`li eski milletvekillerinden Erol Köse, Sefa Sirmen, Halil Çalık ve Bekir Yurdagül`ün aidat talebine olumsuz yanıt verdikleri, il yöneticilerine telefonla dönüş yaparak ‘Ödemek istemiyoruz` dedikleri öğrenildi. CHP İl Saymanı Fehmi Timur bunun üzerine geniş bir mektup yazıp APS ile gönderdiklerini söyledi, “Henüz bize dönmediler” dedi.
 

MEVCUTLAR SUSKUN
İl saymanı Fehmi Timur, eski ve mevcut milletvekillerine çıkarttıkları davet mektuplarını mevcut il genel ve büyükşehir belediye meclis üyelerine de gönderdiklerini söyledi, “Mevcut milletvekillerimiz Hikmet Erenkaya ve Cevdet Selvi`den de şimdiye kadar bir yanıt alamadık. Şimdilik suskunlar” diye konuştu. Eski milletvekillerinden Kenan Akman, Salih Gün, İzzet Çetin ve Turhan İmamoğlu da suskunlar arasında.
 

DEŞİFRE EDECEKLER
Timur, “Eski ve yeni vekillerin yazdığımız mektuplara verecekleri yanıtları bekliyoruz. Bu parayı ödemeyeceklerini yazılı olarak beyan edenlerin isimlerini parti binasındaki panoya asıp deşifre edeceğiz. Bugün aylık 10 bin TL`ye yakın maaş alıyorlarsa, bunu partimize borçlular. Bizler onları milletvekili seçtirip gönderdik. 250 TL onlar için çok büyük bir para değil” şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ