KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
KO-MEK’te kursiyerler ödüllerini törenle aldı
KO-MEK’te kursiyerler ödüllerini törenle aldı
Güncel
22 Haziran 2010 Salı 13:38
  • 1700
  • 0

KO-MEK’te kursiyerler ödüllerini törenle aldı

Fuar alanında açılan KO-MEK Genel Sergisi’nde branş yarışmalarında dereceye giren kursiyerler ödüllerine kavuştu

KO-MEK`in fuar alanında açtığı genel sergisinde yarışanlar ödüllerine kavuştu. Önceki gün gerçekleştirilen kursiyerlerin el becerileri yarışmasında dereceye girenler yapılan törenle hediyelerini aldı. İlimizde bilgi, beceri ve nitelik kazandırmaya, ev ekonomilerine katkı sağlamaya yönelik faaliyetler yürütmekte olan Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK)`in fuar alanında düzenlediği yarışmalarda 35 kişi iğne oyası, 18 kişi takı tasarım, 15 kişi şiş örücülüğü, 40 kişi de kurdele nakış alanında kıyasıya yarışmıştı.
 

KO-MEK`İN TEMEL AMACI
Ödül töreninde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sait Karaçorlu, “Bir insan mutsuzsa, huzursuzsa, hastalıkların tek çaresi vardır, o da üretmektir. KO-MEK`in temel amaçlarından biri de yerin altındaki maden gibi saklı duran enerjiyi, bilgiyi, üretime dönüştürmektir. Yarışmalarda dereceye giren arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi. Daha sonra da ödül törenine geçildi. Ödül töreninde birincilere elektrik süpürgesi, ikincileri mutfak eşyası üçüncülere de ütü hediye edildi.

 

DERECEYE GİREN KURSİYERLER

KO-MEK 6. Genel Sergisi`nde çeşitli branşlarda yapılan zamana karşı birbirleriyle yarışan kursiyerler ve öğreticileri şu şekilde;
Birinciler; Şiş örücülüğü; Elif Yıldırım (usta öğretici Güler Akansu), kKurdele nakışı; Nurseven Gümüş (usta öğretici Betül Gölalmış), iğne oyası Fatma Turan (usta öğretici Çiğdem Kurt), takı tasarımı Hayriye Çalı (usta öğretici Çiğdem Ceren Görgülü).

İkinciler; Şiş örücülüğü Gülten Tekin (usta öğretici Nursel Can), kurdele nakışı Sevinç Şenol (usta öğretici Sema Ertaç), iğne oyası Şengül Karagüzel (usta öğretici Gülbahar Habiş), takı tasarımı Burçin Özdemir (usta öğretici Çiğdem Ceren Görgülü).

Üçüncüler; Şiş örücülüğü Müjgan Soydan (usta öğretici Nursel Can), kurdele nakışı Süheyla Özdil (usta öğretici Çiğdem Çelik), İğne Oyası Hanife Çapacı (usta öğretici Gülbahar Habiş), takı tasarımı Müzeyyen Şahin (usta öğretici Elif Ahmetoğlu).

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Harbiden neler oluyor
Yazan: Vatandaş

Genel Merkezde kim var bu kadar iyi bilen kocaeliyi

0 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ