Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu’ndan Gebzeli mimarlara ziyaret
Karaosmanoğlu’ndan Gebzeli mimarlara ziyaret
Güncel
26 Nisan 2010 Pazartesi 14:51
  • 1362
  • 0

Karaosmanoğlu’ndan Gebzeli mimarlara ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Gebze Mimarlar Odası’nı ziyaret ederek, tarihi yapılar hakkında görüş alışverişinde bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Mimarlar Odası`nı ziyaret etti. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AKP ilçe başkanı Yılmaz Bayram ile inşaat ve makine mühendisleri de ziyarette hazır bulundu. Oda başkanı Mustafa Serdaroğlu, Gebze`de görev yapan mimarlar, inşaat ve makine mühendisleri adına Karaosmanoğlu ve Köşker`e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Gebze Belediye Başkanı Köşker, Mimarlar Odası`nı sık sık ziyaret ettiklerini dile getirerek, “Dilek ve talepleriniz bizim için önemlidir” dedi.

SORUNLARI BİLİYORUZ
Başkan Karaosmanoğlu ise odalara önem verdiklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gebze gibi Türkiye`nin katlanarak büyüyen bir ilçesinde sorunları ve eksikleri çok iyi biliyoruz. Alt ve üst yapısı zamanında planlanmayan bir kentte hizmet üretiyoruz. Biz Gebze`nin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu sorunları çözmede meslek odalarına da büyük görevler düşüyor.`` 2004 yılında Gebze`de karşılaştıkları manzaranın herkesi ürkütecek bir durumda olduğunu belirten başkan Karaosmanoğlu, şunları kaydetti:

MEYVESİNİ ALIYORUZ
“Gebze`de tüm kanalizasyonlar derelere akıyordu. Yollarımız, üst ve alt yapımız, çevremiz hiç iç açıcı değildi. Gebze`nin çöplüğü yanıyor, göğü siyah dumanlar kaplıyordu. Gebze`de önce alt yapı dedik. 2005-2006 yıllarında birçok yere ancak çizmeyle girebiliyorduk. Gebze halkı da bize çok anlayışla yaklaştı. Şimdi o çalışmaların meyvesini almaya başladık. Gebze`de çok önemli çalışmalar ve eserler yaptık, ancak yaptıklarımızı yeterli görmüyoruz.``

ÖVGÜLER YAĞDIRDILAR
Toplantıda Karaosmanoğlu mimar, inşaat ve makine mühendisleri Gebze`de bulunan tarihi binalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, özellikle Gebze`nin önemli caddelerinde yaşanan tabela kirliliğini ortadan kaldırmak için çalıştıklarını söyledi. Toplantıya katılanlar, tabela kirliliği ortadan kaldırılırsa Gebze`ye çok önemli bir hizmet daha yapılmış olacağına değindi. Gebzeli mimar, inşaat ve makine mühendisleri Karaosmanoğlu`na övgüler yağdırdı.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Reyyan Gökbayrak

Partilerinin ismi ile ilgisi olmayan adaletsizliği herkes gördü ve Allah cezalarını verecek eminim...

1 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ