KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
İzmit AKP’de icra üçüncü kez değişti
İzmit AKP’de icra üçüncü kez değişti
Siyaset
15 Aralık 2010 Çarşamba 16:22
  • 2749
  • 7

İzmit AKP’de icra üçüncü kez değişti

AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal, teşkilatı sıkıntıya sokan istifaların ardından icrayı üçüncü kez değiştirdi. Arsal, istifasını geri alan isimleri de icradan çıkardı

AKP İzmit İlçe Yönetim Kurulu haftalık toplantısını yaptı. Nedim Arsal başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya Büyükşehir ve İzmit Belediye Meclis Üyesi Muammer Biner ile Yenidoğan Mahalle Temsilcisi Sinan Vardoğan da katıldı. Arsal, bundan sonraki yönetim kurulu toplantılarına 2 meclis üyesi ve 1 mahalle temsilcisinin katılacağını belirtti, toplantıya katılması beklenen İzmit Belediye Meclis Üyesi Zekeriya Özak`ın kızının rahatsızlığından dolayı gelemediği açıklandı.
 

İSTİFACILARA YER YOK
Toplantının en önemli gündem maddesi icra kurulunda yapılan değişiklik oldu. Arsal kimi isimleri icradan çıkardı, kimilerinin görevlerini değiştirirken, istifa eden ve istifalarını geri alan isimlere icrada yer vermedi. Bilindiği gibi İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın, Arsal hakkında verdiği şikayet dilekçesinin görüşülmesine günler kala istifa eden 9 kişiden 3`ü istifasını geri almıştı. İstifasını geri alanlar arasında Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Asım Eroğlu da vardı. Ancak Arsal, Eroğlu`nu icradan çıkararak kırgınlığını gösterirken, istifasını geri almayan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Kara da icradan çıktı.
 

KAN DEĞİŞİMİ ŞARTTI
İcra kuruluna katılan tek yeni isim Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kahraman Eser Böke oldu. İcradaki diğer isimler arasında da görev değişikliği yapıldı. Son günlerde yaşanan süreçle ilgili konuşan Arsal, “10 günlük yoğun bir süreci geride bıraktık. Açık söyleyeyim biz de yorulduk. İnşallah bu süreci bir an önce kapatırız ve çalışmalarımız normal bir şekilde devam eder. İcrada ikinci defa hamle yaptık. İlk seçilen icrayla birlikte üçüncü icra oldu. Seçime bu icrayla gidilecek. Bütün partiler bir kan değişimine ihtiyaç duyuyor. Bir heyecan verme açısından bu değişikliklerin yapılması gerekir. İvmeyi arttıracağız” dedi.
 

GELMEK İSTEYEN VARSA...
İstifa eden ve istifasını geri almayan 6 yönetim kurulu üyesiyle ilgili bir gelişme olup olmadığını soran gazetecilere Arsal şunları söyledi: “İl başkanımız arkadaşlarımızla görüşüyor. İstifa dilekçeleri henüz bize ulaşmadı. İl başkanımız birleştirici bir rol oynamak istiyor diye düşünüyorum. Sonuçta onların arasında da bir anlık karar veren arkadaşlar olabilir. Dönmek isteyen arkadaşlar vardır muhakkak. İl başkanımız, bir il başkanına yakışanı yapıyor. Biz de onun vereceği talimat doğrultusunda görevimizi yapacağız. Gelmek isteyen arkadaşlar varsa kapımızı açacağız.”
 

SÜREÇ BİZİ YORDU
Arsal, il yönetimi kendisi hakkında karar vermeden bir gün önce konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu süreç beni de halkımızı da yordu. Sürekli bu konularla gündeme gelmek beni çok üzüyor. Biz asıl işimize dönüp şehri kucaklamak zorundayız. Gerek ilçe yöneticileri gerekse teşkilat üyeleri konunun tatlılıkla halledilmesi noktasında birleşiyor. Seçime az bir zaman kalmışken bu tür mevzularla uğraşmak bizi üzüyor. Bizim için gitmişiz gitmemişiz o kadar önemli değil. Şu an için kaldığımız yerden devam ediyoruz.” Arsal, son olarak genel seçimler için açılacak seçim bürolarıyla ilgili önümüzdeki hafta çalışma yapacaklarını belirtti.


AKP İZMİT İLÇE`NİN YENİ İCRA KURULU

Salih Çakır - Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı 
Rıfat Akbaş- Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı
Ayhan Arslanboğa- Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı 
Eser Böke-Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı
İhsan Vardoğan- Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Ali Kılınç- Sosyal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Mehmet Yaman- Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Bilal Kanca- Ekonomik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Rafet Yücel- Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Erol Ataş- Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Ali Korkmaz- Ar-GE`den Sorumlu Başkan Yardımcısı
Sacit Çetin- İlçe sekreteri
Mihriban Bilen- İlçe muhasibi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ