KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Belediyesi’ni mahkemeye veriyor
İzmit Belediyesi’ni mahkemeye veriyor
Siyaset
20 Aralık 2010 Pazartesi 14:55
  • 2028
  • 5

İzmit Belediyesi’ni mahkemeye veriyor

İzmit Belediyesi’nin ruhsatsız olan bazı ev ve işyerlerini yıkmadığını iddia eden MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, bu konu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunacağını söyledi

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediyesi`ni mahkemeye veriyor. İzmit Belediyesi`nin uyarılara rağmen ruhsatsız binalar hakkında herhangi bir işlem yapmadığını iddia eden başkan Ünlü, Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Arızlı mevkiinde yapılan TOKİ Konutları ile NCITY Alışveriş Merkezi`nin yanındaki bitişik dükkanların ruhsatsız olduğunu kaydeden Ünlü, 
“Vatandaşın evini yıkan belediye, bunlara neden göz yumuyor” diye konuştu.
 

NEDEN YIKILMIYOR?
Cedit Mahalle temsilcilik binasında gerçekleştirilen temsilcilere yetki verme töreninde konuşan Ünlü, bu zamana kadar sürekli İzmit Belediyesi`ne dilekçe yazdıklarını belirterek, “TOKİ Konutları`nın 20 tanesinden sadece beşinin ruhsatı var. NCITY`nin bitişik binaları ise tamamen ruhsatsız. Belediye buraları yıkmıyor? Devlet neden sigorta ve vergi parasını bu işyerlerinden almıyor? Bunları artık adli makamlar soracak” dedi.
 

YETKİ BELGESİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından referandumda görev yapan Topçular ve Cedit Mahallesi`ndeki partililere teşekkür belgesi, mahalle temsilcisilerine de yetki belgesi takdim edildi. Topçular Mahalle temsilcisi Arif Emre Şahin belgesini ilçe başkan yardımcısı Ahmet Yalçınöz`den, Cedit Mahalle temsilcisi Ahmet Şahin de ilçe başkan yardımcısı İlker Kazan`dan yetki belgesini aldı.
 

ISO 9000 BELGESİ ALACAK
Töreninin ardından tekrar söz alan ilçe başkanı Aydın Ünlü hedeflerinin 10 bin üye, 50 bin oy olduğunu belirterek, “Yetki belgesi verilenler arkadaşlar en az 50 kişiyi seçimler için görevlendirecek. Ayrıca partimize üye kazandıranlara 9 Ocak günü plaket takdim edeceğiz” ifadelerini kullandı. Ünlü ayrıca Türkiye`de ilk defa ISO 9000 belgesi alabilmek için parti teşkilatı olarak çalışmalara başladıklarını söyledi.


TEŞEKKÜR BELGESİ ALANLAR

Topçular Mahallesi`nden Arif Şahin (temsilci), sandık görevlileri; Ahmet Şahin, Metin Şahin, Nalan Günaydın, Kadir Suna, Halil Kul, Barış Topak, Kemal Şat, Ali Bilğiç, Fazıl Kaba, Ali Osman Çoşkun, Hüseyin Kaya ve Mehmet Ayüz. Cedit Mahallesi`nden; Ahmet Şahin (temsilci), sandık görevlileri; Hüseyin Sağın, Harun Sevim, Recep Elmas, Zafer Çelik, Adem Demirkol, Erdem Öz, Burhan Çalımlı, Selçuk Turhan ve Hasan Sağır.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ