KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İzmit birinci oldu
İzmit birinci oldu
Siyaset
22 Kasım 2012 Perşembe 14:49
  • 1410
  • 5

İzmit birinci oldu

AKP’li gençler tarafından ‘Gençsen Bil Bakalım’ sloganıyla düzenlenen bilgi yarışmasının 2. bölge finali Körfez’de yapıldı. 10 sorudan 9’una doğru cevap veren İzmit gençlik kolları yarışmanın galibi oldu
AKP İl Gençlik Kolları AR-GE Birim Başkanlığı tarafından ‘Gençsen Bil Bakalım` sloganıyla düzenlenen bilgi yarışmasının 2. bölge finali Körfez Petkim Çok Amaçlı Salon`da yapıldı. Yarışmada 10 sorudan 9`una doğru cevap veren İzmit ilçe gençlik kolları yarışmanın galibi olurken yarışmanın ev sahibi Körfez gençlik kolları ikinci oldu. Sadece ilçe gençlik kolları yöneticilerinin katılabileceği yarışmada kural gereği her ekipte iki kadın ve bir erkek yönetici bulundu. 
 
4 İLÇE YARIŞTI
Parti tüzüğü, kuruluşundan bugüne AKP ve ‘9,5 yıl` kitapçığında yer alan bilgilerin sorulduğu yarışma, gençlerin teşkilat ve parti hakkındaki bilgilerini pekiştirmek amacıyla düzenleniyor. Toplam 10 sorunun sorulduğu yarışmada; 9 soruya cevap veren İzmit ilçe gençlik kolları 90 puanla birinci, 8 soruya doğru cevap veren Körfez ilçe gençlik kolları 80 puanla ikinci, 7 soruya doğru cevap veren Derince 70 puanla üçüncü ve 6 soruya doğru cevap veren Kandıra gençlik kolları  ise 60 puanla dördüncü oldu.
 
YARIŞIRKEN KAZANIYORUZ
Programda konuşan il gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, “Düzenlediğimiz yarışma ile AKP icraatlarını ve parti tüzüğünü en ince ayrıntısına kadar öğreniyoruz. Böylece hem yarışıyor, hem kazanıyoruz. Sadece biz kazanmıyoruz, AKP kazanıyor, Kocaeli kazanıyor, Türkiye kazanıyor” dedi. AKP`de gençlerin her zaman gözde olduğunu dile getiren Akın, “Partimiz enerjisini gençlerden, bizse enerjimizi gençliğimizden alıyoruz” şeklinde konuştu.
 
3`ÜNCÜSÜ KARAMÜRSEL`DE
Büyük bir heyecanla sorulara yanıt veren gençler kıyasıya yarıştı. Yarışma sırasında gençlere destek vermek amacıyla; Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, il gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, diğer ilçe teşkilatlarının gençlik kolları ve partililer de salonda hazır bulundu. Tarihi henüz belli olmayan 3. bölge finalinin Karamürsel`de yapılacağı ve Karamürsel, Gölcük, Başiskele ile Kartepe ilçe gençlik kollarının yarışacağı öğrenildi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ