KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu ile İlyas Şeker’in yolları ayrılıyor mu?
Karaosmanoğlu ile İlyas Şeker’in yolları ayrılıyor mu?
Güncel
14 Nisan 2010 Çarşamba 10:04
  • 4787
  • 29

Karaosmanoğlu ile İlyas Şeker’in yolları ayrılıyor mu?

Bugün burada yazdığımız yazı bir belgeye dayanmıyor. Çünkü böyle bir haberin belgesi olamaz. Sadece yazıdaki kişilerin bunu doğrulaması gerekiyor.

Ama bunu da şimdilik doğrulatma şansımız yok.
Haber bize Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nde görev yapan bir yöneticiden geldi. Biz de inanmak istemedik ama haberi veren kişi verdiği haberin doğruluğundan çok ama çok emindi.
‘Göreceksiniz` diyor, başka bir şey demiyordu haberi bize veren okurumuz.
Biz de ‘göreceğiz` diyerek not almaya başladık. Okuyucumuzun söylediğine göre Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu uzun yıllardır beraber siyaset yaptığı, hatta kader birliği bile yaptığı, kendisine çok güvendiği İlyas Şeker`le yollarını ayırmış.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nde başkan vekili olarak görev yapan ve imar konularında neredeyse tek yetkili olan İlyas Şeker`le başkan Karaosmanoğlu`nun artık eskisi gibi olmadıkları ve Karaosmanoğlu`nun özellikle de imar konularında bazı yetkileri İlyas Şeker`in elinden aldığı ifade ediliyor.
Başkan Karaosmanoğlu ile İlyas Şeker`in yollarının ayrılmasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ndeki Rizeli- Erzurumlu tartışmasının rol oynadığı konuşuluyor.
Büyükşehir Belediyesi`nde Rizeli bürokratlar ile Erzurumlu bürokratlar arasında ciddi bir güç savaşı yaşanıyormuş. İlyas Şeker`in Erzurumlu olduğunu söylemeye gerek yok.
Bakalım gazetemizi arayan okuyucumuzun bu söyledikleri doğru çıkacak mı?
Hep birlikte göreceğiz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ