KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İzmit’i kazandırmayı isterdim
İzmit’i kazandırmayı isterdim
Siyaset
09 Aralık 2011 Cuma 13:14
  • 1142
  • 1

İzmit’i kazandırmayı isterdim

Pazar günü yapılacak kongreyle görevi Yusuf Saka’ya bırakacak olan SP eski İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, içinde kalan tek uhtenin İzmit’i alamamak olduğunu söyledi

SP`de iki dönem merkez ilçe başkanlığı, bir dönem de İzmit ilçe başkanlığı yapan, pazar günü yapılacak kongrede görevi Yusuf Saka`ya bırakacak olan Mustafa Can, basın mensuplarıyla birlikte kahvaltı yaptı. İlçe binasında gerçekleşen kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Can, ilçe başkanlığı dönemini değerlendirdi. İçinde kalan tek uhtenin partisine İzmit Belediyesi`ni kazandıramamak olduğunu belirten Can, SP`nin yereldeki başarısının geneldeki başarının göstergesi olacağını vurguladı.
 

KAN DEĞİŞİMİ GEREKLİYDİ
Yapılan istişarelerle geçtiğimiz aylarda göreve Yusuf Saka`nın atanmış, Can`a il idare amirliği sorumluluğu verilmişti. Önümüzdeki aylarda yapılacak il kongresinde il yönetimine girecek olan Can, Milli Görüş`teki görevinin devam ettiğini hatırlatarak, “Üç dönemdir ilçe başkanlığı yapıyorum. Artık bir kan değişimi gerekiyordu. Pazar günü 2. olağan kongremizde 400 delege oy kullanacak. 123 il delegesi ve 50 kişilik yönetim kurulu seçilecek. Kongremiz Sekapark Otel`de saat 12.00`de başlayacak” dedi.
 

PROJELER DEVAM EDİYOR
Görev yaptığı sürede basın mensuplarıyla iyi ilişkiler kurduğunu ifade ederek, aynı ilişkilerin devam edeceğini söyleyen Can, “İzmit Beldiyesi`ni İzmit ilçe başkanıyken partime kazandırmayı çok isterdim. Çünkü İzmit`i seviyorum. İzmit iyi yönetilmiyor. Ama çalışmalarımız devam edecek. Bunla ilgili projelerimiz devam ediyor. Engellilerle ilgili de sosyal projelerimiz mevcut. Yakında sizlerle paylaşacağız” diye konuştu.
 

GENEL BAŞARININ İŞARETİ
Siyasi olarak kişisel hedeflerinin olmadığını, tek hedefinin SP`nin yerelde ve genelde iktidar olması olduğunu da sözlerine ekleyen Can, “Erbakan Hoca`mızın bıraktığı yerden daha iyisini yapmak için çalışacağız. Kocaeli`de alacağımız başarı, genelde alacağımız başarının işareti olacaktır. İktidara şu yanlış demek yetmez. Biz doğrusu bu diye projelerle halkımızın karşısına çıkacağız. Kocaeli`deki belediyeleri ve genelde iktidarı almak için var gücümüzle çalışacağız” sözlerini kaydetti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ