KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8173 TL
  • 6.4479 TL
  • 7.6443 TL
Kocaeli Zirve
İzmitli o isim Davutoğlu'nun partisinde mi?
İzmitli o isim Davutoğlu'nun partisinde mi?
Siyaset
03 Aralık 2019 Salı 11:04
  • 1339
  • 0

İzmitli o isim Davutoğlu'nun partisinde mi?

Yeni parti hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu’nun partisine, Alevi Kültür Dernekleri Genel BaşkanıDoğan Demir’in de yer alacağı iddia edildi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti çalışmaları kapsamında temasa geçtiği kişiler arasında dikkat çeken isimler bulunuyor. Davutoğlu, eski HDP’li bir vekili partisinin kurucular kadrosunda görmek istiyor. Kulis bilgilerine göre, HDP’den istifa eden eski Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve yine eski HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan’ın adı Davutoğlu’nun kuracağı partinin kurucular kurulu üyeleri arasında geçiyor. Eski HDP milletvekili Ufuk Uras’ın da Davutoğlu’nun kuracağı partiye destek vereceği belirtildi. 

Alevi derneklerinden bir ismin de kurucular arasında yer alacağı ifade edilmişti. O ismi de gazeteci İsmail Saymaz açıkladı. Bir televizyon programına konuşan Saymaz, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’in de yer alacağı iddia etti.

İzmitli olan Demir’in Ahmet Davutoğlu’nun partisine ismi geçmesi özelikle sosyal medyada büyük tepki çekti.

DİĞER HABERLER

Hürriyet: ''Pis AKP'' dedi mi?

Hürriyet: ''Pis AKP'' dedi mi?

Kocaeli Muhtarlar Derneği tarafından yapılan açıklamada, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, telefon konuşmasında Kabaoğlu Köyü Muhtarı Ali Akbaş’a “Bu hırsızlara, tecavüzcülere, arsızlara sahip çıkan AKP’nin pis siyasetine alet oluyorsun. Bu pis AKP’ye destek veriyorsunuz, oy veriyorsunuz. Yazıklar olsun size. Ali Muhtar bundan sonra göreceksin neler olacağını. Allah senin de belanı versin Ali Akbaş.” dediği iddia edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ