KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Juniorların mektup krizi sürüyor
Juniorların mektup krizi sürüyor
Siyaset
17 Ekim 2009 Cumartesi 18:11
  • 2268
  • 5

Juniorların mektup krizi sürüyor

CHP İl Gençlik Kolları’nın başlattığı imza kampanyası nedeniyle mektup gönderen AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak’a, CHP’li gençler aynı şekilde karşılık verdi. Juniorlar arasında mektup krizi gittikçe büyüyor

CHP İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen imza kampanyasına destek vermeyen ve sadece mektup gönderen AKP İl Gençlik Kolları ile CHP`lli gençler  arasındaki mektup krizi yeniden gündeme geldi. AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak ve yönetim kurulu üyeleri mektup krizi nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, CHP İl Gençlik Kolları`nın kendilerine gönderdiği ve kendilerinin de onlara gönderdiği mektubu dağıttı.
 

SAMİMİ OLACAKSA
Ardından açıklama yapan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, CHP İl Gençlik Kolları`nın organize ettiği imza kampanyası için mektup gönderdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: “Tarafların samimi olacakları bir kampanyadan bizlerin de memnuniyet duyacağımızı belirttik. Fakat mevcut CHP tepe yönetiminin statikocu ve çözümsüzlük odaklı siyaset anlayışıyla kendi gençliğinin demokratik eylemlerini bile kabul edemeyeceğini, yapılacak bir temizlik kampanyasının partilerdeki bu anlayışın temizliğiyle başlamasının CHP gençliği için hayırlı olacağını belirten yazılı bir mektup ve AKP`nin üç aylık Türkiye bülteni dergisini onlara gönderdik.
 

CHP`Yİ ELEŞTİRDİ
CHP tepeden tırnağa ‘Elimizde belge var ama içerik yok` modasının etkisi altına girmiş bulunmaktadır. Elde belge olduğunu vurgulayıp içeriğini ifşa etmemek şeffaflıktan ziyade gölge siyaseti anlayışıyla bağdaşabilir. CHP bizden mektup gönderildiğini ve metin içerisinden seçilen iki kelimeden ibaret olduğunu internet ve gazetelere göndermiştir. Bu tutum partilerin kronikleşen bir yaklaşımıdır.
 

POLİTİKAMIZ BELLİ
AKP İl Gençlik Kolları olarak, partimizin dokunulmazlık konusunda belirlediği politikada siyasetimizi sürdürmekteyiz. Partimizin bu konudaki genel eğilimi devletin tüm kademelerindeki erkanın dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla topyekün sivilleşmenin yönündedir. Ne yazık ki bu eğilim, CHP tarafından dikkate alınmamakta ve mevcut durumun aynen korunması gerektiğini ısrarla vurgulamaktadır. Ayrıca eğer mektupla değil de kendileri bizleri ziyarete gelmiş olsalardı bizler de davete icabet ederdik.”


AKP`LİLERİN MEKTUBU
Sayın Gökhan ERCAN,

Gönderdiğiniz imza kampanyası davet yazınıza binaen evvela, 14 Ağustos 2001 tarihinde kirlenmiş, yozlaşmış  ve korkmuş mevcut siyasetin yegane alternatifi olarak bizzat halk tarafından kurulmuş bulunan partimizin ana felsefesi olan ‘Temiz Toplum, Temiz Siyaset ve Temiz Türkiye` çizgisi ve şuuruna CHP İl Gençlik Kolları olarak gelmeniz ve bu yolda düşünsel de olsa mesafe almanız şahsımda derin bir heyecan ve muhabbet uyandırmakla beraber, içinde bulunduğunuz siyasi parti açısından böyle bir fikrin ve zikrin hayat bulmasının ihtimal dahilinde dahi olmaması, söz konusu çalışmalarınızın başarıya ulaşmasının önünde en büyük engel olarak durduğunu, özelde şahsınızın genelde ise mensubu bulunduğunuz Gençlik Kollarına üzüntü ile belirtmek isteriz.
Aziz ve kadirşinas milletimiz, 3 Kasım 2002 tarihinde adeta bir halk devrimini gerçekleştirerek demokrasinin ve cumhuriyetin nasıl işlevsel hale getirileceği noktasında sözde cumhuriyetçi ve demokratik geçinen partilere büyük ders vermiştir. Mevcut sorunların çözümlenmesinde meşru yollar varken illegal yollardan çözüm arayanların bugün legal anlamda bir çözümden bahsetmesi çok da samimi karşılanmamaktadır. Halkın büyük çoğunlukla iktidara taşıdığı AKP aleyhine yürütülen hukuk dışı kampanyaların siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçeceği aşikardır. 
Eğer sizler, gerçekten vizyon sahibi ve geleceğe damga vuracak gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak istiyorsanız ve bunda da samimiyseniz sizleri partimizin gençlik kollarında siyaset yapmaya ve ülkemizin geleceğini hep birlikte inşa etmeye davet ediyoruz. Statükodan ve elit tabakadan yana tavır alan bir siyasi anlayışın, sosyal devlet anlayışını hayata geçirmesi ve gelecek nesilleri oluşturması düşünülemez.
  
AKP İl Gençlik Kolları olarak, partimizin dokunulmazlık konusunda belirlediği politikada siyasetimizi sürdürmekteyiz. Partimizin bu konudaki genel eğilimi,askerler ve bürokratlar dahil herkesten dokunulmazlıkların kaldırılması yönündedir. Ne yazık ki bu eğilim, CHP tarafından dikkate alınmamakta ve mevcut durumun aynen korunması gerektiği ısrarla vurgulanmaktadır.
Aziz milletimizin hür iradeleriyle oluşmuş  TBMM`nin hukuk dışı girişimlere maruz kalmasına ve siyasi linçlerin oluşturulmasına göz yummamız asla söz konusu olamaz. 7yıllık AKP iktidarı döneminde ülkemizde hukukun nasıl bir takım zorlama ve dayatmalarla normal mecrasından çıkarılmaya çalışıldığını ve skandal sayılabilecek kararlara nasıl alet edildiğini hep birlikte izledik. Üstünlerin hukuku noktasından hukukun üstünlüğüne geçişin, AKP iktidarının çete ve mafyalarla yaptığı onurlu ve azimli mücadelesinin bir neticesi olduğunu takdirinize sunarız. 
Yukarıda kısaca açıklanmaya çalışılan hususlar neticesinde tarafınızdan başlatılan kampanyanın AKP`nin tezlerini güçlendirmesi açısından olumlu karşılandığını belirtir,yapılacak temizliğin öncelikle mensubu bulunduğunuz partinizden başlatılmasının kamu yararı ve toplum sağlığı açısından daha uygun olacağını şahsınızda ifade etmek isteriz.

 

CHP`LİLERİN MEKTUBU

Sayın Ercan Azak

Siyasi anlamda ülkemizin içinde bulunduğu durumu görmekte ve uzun zamandır yakından takip etmekteyiz. Yapılan yolsuzluğun ve hukuksuzluğun önünde, hiç bir engel kalmamış olması, bu ülkenin geleceği olan bizleri son derece korkutmaktadır. İktidar sahiplerinin ülkemizi kendi çıkarları doğrultusunda nasıl kullandıklarına acı bir şekilde tanıklık etmekteyiz. Partimizin başta hükümet ve ona bağlı belediyeler olmak üzere ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarında meydana gelen yolsuzluklara karşı belgelerle ortaya koymuş olduğu yeni siyaset anlayışı, artık dokunulmazlıkların kalkması gerektiğinin en önemli göstergesidir.
İşte bu içinde bulunduğumuz durum bizleri yeni çözüm yolları arama noktasına getirmiştir. Bizler kendi siyasi fikirlerimizin de bir gereği olarak, vizyonu geniş, geleceği net görebilen, gelecekte yolsuzlukların olmadığı bir ülkede yaşamayı kendine misyon edinmiş gençlerin yetişmesine vesile olmak istiyoruz. Dokulunmazlıkların kaldırılması, yalansız, dolansız sömürüsüz bir Türkiye`nin temellerini atacak sosyal devlet anlayışıın en sağlam etkenlerinden olacaktır.
Bu anlayışla yola çıkarak;
Milletvekili dokunulmazlıklarının kalkması artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bizler, kimsenin kimseden korkmadığı bir Türkiye`nin hayalini kuruyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolda, ülkemizi yönetenlere, sivil toplum örgütleri, gazeteler ve şehrimizde kanaatine kıymet verilen tüm kurum ve kuruluşlar olarak fikir belirtmemez gerektiğini düşünüyoruz.
Sizlerin de bireysel eşitlik ve hakların savunucusu olarak yasalar önünde kişi veya sınıf farkı gözetmeren, herkesi hukuk önünde eşit kılacak bu amaç doğrultusunda 8, 9, 10 Ekim tarihlerinde İzmit Sanat Sokağı`nda kurulacak olan standımıza gelerek, önderliğini üstlendiğimiz ‘Temiz Toplum, Temiz Siyaset, Temiz Türkiye` imza kampanyamıza, elinizdeki imkanlar dahilinde destek olmanızı istiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ