KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Kadınlar kapıyı çalmada avantajlı
Kadınlar kapıyı çalmada avantajlı
Siyaset
14 Aralık 2012 Cuma 15:01
  • 715
  • 0

Kadınlar kapıyı çalmada avantajlı

CHP İzmit Kadın Temsilciler Toplantısı’nda konuşan ilçe başkanı Yıldırım, siyasette kadınların öneminden bahsederek, kadınların kapıyı çalmada daha avantajlı olduğunu söyledi

CHP İzmit İlçe Başkanlığı`nın kadın mahalle temsilcileriyle yaptığı toplantılar devam ediyor. İlçe binasında her hafta çarşamba günü yapılan kadın mahalle temsilcileriyle yapılan toplantının bu haftaki konukları İzmit Belediyesi`nin üç kadın meclis üyesi oldu. Toplantıya ilçe başkanı Selman Yıldırım da katıldı. Açılış konuşmasını yapan CHP İzmit Kadın Kolları Başkanı Hale Meriç her mahallede yapılan örgütlenme ve çalışma raporları hakkında bilgi verdikten sonra 8. toplantının konuklarını tanıttı.

 
KADINLAR AVANTAJLI
Kadın örgütlenmesinden sorumlu Av. Fatma Kaplan Hürriyet ise ilçe olarak mahallelerdeki kadın örgütlenmeleriyle ilgili hazırlanan dosyaları ve isim listelerini, 52 mahalle temsilcisine teslim etti.  İzmit CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım siyasette kadınların önemli bir yere sahip olduğunu belirterek seçim çalışmaları sürecinde ilçenin izlediği yol ve yöntemleri anlattı. Yıldırım, kadınların özellikle kapıları çalmada erkeklere göre daha avantajlı olduğunu belirterek, mahallelerde yapılan kadın dayanışması hakkında bilgi verdi. Yıldırım, kadın sandık sorumlularıyla da ilgili izlenen yol ve programları anlattı.
 
MECLİS ÇALIŞMALARI 
İzmit Belediyesi meclis üyeleri Gülümser Ayhan, Elif Bülbül ve Günay Atun, 4 yıl boyunca mecliste yapılan çalışmaları anlattı.  Elif Bülbül meclis üyesinin tanımıyla birlikte meclisi sayısal yönden değerlendirdi. Bülbül ayrıca yıl içinde görev aldığı çevre komisyonunda CHP grubu olarak alınan kararları anlattı. Gülümser Ayhan kadının genel bir portresini çizerek, bir kadının aslında her işi yapabilecek güçte olduğunu, bunlardan birinin de siyaset olduğunun altını çizdi. Ayhan ayrıca görev aldığı eğitim ve denetim komisyonu ve 2011 yılı belediye bütçesi hakkında bilgi verdi. 
 
FAYDALI TOPLANTI
Günay Atun ise kadınların cesaretli olması gerektiğini belirterek, plan bütçe komisyonu ve türlü işler komisyonunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. CHP İzmit Kadın Kolları Başkanı Hale Meriç ve kadın örgütlenmesinden sorumlu Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit belediyesi meclis üyeleri Gülümser Ayhan, Elif Bülbül ve Günay Atun`a teşekkür etti. CHP`li kadın mahalle temsilcileri, kadın meclis üyelerinin yaptığı açıklamalardan çok faydalandıklarını belirtti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ