KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7152 TL
  • 6.3235 TL
  • 7.3771 TL
Kocaeli Zirve
Kadınlar tamam sıra gençlerde
Kadınlar tamam sıra gençlerde
Siyaset
09 Nisan 2010 Cuma 16:25
  • 2

Kadınlar tamam sıra gençlerde

CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Yönetimi parti binasında düzenlenen törenle tanıtıldı. Gençlik kollarının ataması ise önümüzdeki günlerde yapılacak

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Kadın Kolları ataması İzmit ilçe binasında tanıtıldı. Kadın kolları başkanlığına Türkan Önder`in yerine Hale Meriç getirilirken, yönetim kurulu üyeleri; Asiye Tokatlı, Nükhet Apay, Hülya Şentürk, Sevil Kargı, Şeyda Calap, Mine Balkan, Gülşah Aydın ve Canan Soykök isimlerinden oluştu.
 

SORUMLULUK FAZLA
Kongre süreçlerini atlattıktan sonra İzmit ilçe örgütünün alt birimlerini oluşturma sürecine girdiklerini ifade eden ilçe başkanı Ömer Hazer, “Kadın kollarımızın ataması yapıldı. İçinde bulunduğumuz dönem CHP`lilerin sorumluluğunu arttıran bir dönem. Öncelikli hedefimiz koordineli çalışmak ve CHP`yi birinci parti haline getirebilmek” şeklinde konuştu.
 

AKTİF ÇALIŞIYORUZ
Hazer`in ardından söz alan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Göksu ise CHP`li kadınların alışılmışın dışında parti içinde broşür dağıtıp ev toplantıları yapmak yerine aktif olarak çalıştığını dile getirerek şunları ifade etti; “Tuzla`da ölen işçiler için, Brisa`da iş bırakma eylemi yapan işçiler için, TEKEL işçileri için bir araya geldik ve mücadelelerine destek verdik. İlçelerle ortak çalışarak faaliyetlerimize devam edeceğiz.”
 

BAYRAĞI TAŞIYACAĞIM
Daha sonra İzmit ilçe kadın kolları görevine atanan Hale Meriç yeni yönetiminin tanıttı. Meriç, “Bu bayrağı başarıyla taşıyacağıma inanıyorum. Kadınlar partimizde çok önemli. Birlik ve beraberlik içerisinde birken on, onken yüz olacağız. Aksi takdirde çocuklarımıza bırakacak bir gelecek olmayacak. Örgütümüzün tüm birimleriyle birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.
 

HALE MERİÇ KİMDİR?
Hale Meriç ve yeni yönetiminde yer alan kadınlar, basın toplantısının ardından partililerin tebriklerini kabul etti. CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanlığı`na atanan Meriç, 1962 İzmit doğumlu. İzmit Lisesi mezunu olan Meriç, 1 çocuk annesi ve ev hanımı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ