KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Kurtulmuş, 81 ilde telekonferans verdi
Kurtulmuş, 81 ilde telekonferans verdi
Siyaset
16 Nisan 2010 Cuma 12:41
  • 778
  • 0

Kurtulmuş, 81 ilde telekonferans verdi

SP Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 81 il örgütüne aynı anda telekonferansla bağlandı

SP Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 81 il örgütüne aynı anda telekonferansla bağlandı. SP Mardin İl Teşkilatı`nın divan toplantısına katılan Kurtulmuş, buradan gerçekleştirdiği telekonferansla, partililere bilgi verdi. SP Kocaeli İl Teşkilatı da, genel başkanlarını dinlemek üzere il binasında bir araya geldi. SP Kocaeli İl Teşkilatı`nın da aralarında bulunduğu birkaç il, konferansa canlı olarak bağlanma ve soru sorma fırsatı buldu.
 

SORULARI YANITLADI
SP İl Başkanı Av. Erol Pekcan, İzmit ilçe başkanı Mustafa Can ile il ve ilçe yöneticilerinin tam kadro katıldığı görüntülü konferansta konuşan genel başkan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ilk olarak Mardin`in tarihi ve önemi hakkında bilgi verdi. Ardından teşkilatlara seslenen Kurtulmuş, e-mail ve görüntülü olarak gelen soruları yanıtlayacağını dile getirdi.
 

ANAYASA`YA DEĞİNDİ
Anayasa değişiklik paketine değinen Kurtulmuş, teşkilatlara seslenerek şunları kaydetti; “Bu millet bu toprakların kiracısı değil, sahibidir. Açın milletin önünü, anayasayı onlar yapsın. Anayasa çalışmaları halkın gündeminden çıkarılıp siyasiler arasında tartışılan bir konu haline getirilmiş durumda. Milletimiz anayasasını yapabilecek seviyededir.
 

HAREMLİK SELAMLIK
Artık Türkiye`de iki meclis var. Biri Türkiye Büyük Millet Meclisi, diğeri ise kendisine ikinci meclis, senato rolü biçen Anayasa Mahkemesi.” Görüntülü konuşmanın heyecanını yaşayan partililer genel başkanı pür dikkat dinlerken, kadınlar ve erkekler farklı salonlardan konferansa katıldı. Erkeklerin bulunduğu salonda görüntülü konuşma gerçekleştirilirken, SP`li kadınlar televizyon ekranından Kurtulmuş`u dinlemekle yetindi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ