KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kaman adaylığını resmen açıkladı
Kaman adaylığını resmen açıkladı
Siyaset
07 Aralık 2010 Salı 16:16
  • 7024
  • 7

Kaman adaylığını resmen açıkladı

DP İl Kongresi’nde aday olacağını söyleyen Dr. Serdar Kaman parti binasında yaptığı açıklamada adaylığını resmileştirdi

Daha önce 12 Aralık`ta Sabancı Kültür Merkezi`nde yapılacak DP İl Kongresi`de aday olacağını söyleyen Dr. Serdar Kaman, il binasında adaylığını resmi olarak açıkladı. Toplantıda Kaman`ı DP`li Recai Güneş, Hayrettin Çetinkaya, Tahmiran Yıldırım, Adnan Koç ve Ayşe Yücel, Zafer Arda, Tezer Tuğçu yalnız bırakmadı. Kongrede aday olacağını ilk önce duyuran mevcut başkan Kadir Ayhan ile Serdar Kaman herhangi bir aday daha çıkmazsa kongrede bibirilerine karşı yarışacak.
 

DENGELER DEĞİŞECEK
DP İl Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman adaylığını ilan ettikten sonra şu açıklamada bulundu: “Ülkemizin içinden geçtiği siyasi süreç, partimizin misyonunu çok daha önemli bir hale getirmiştir. Bugün merkez sağda güçlü bir parti ihtiyacını karşılayabilecek tek yapı olan Demokrat Parti`ye gönül verenler olarak Kocaeli`de 12 Aralık Pazar günü çok önemli bir karar alacağız. Partimizin Türk siyasetinde tüm dengeleri değiştireceği ve ülke çıkarları için belirgin ve önemli bir rol oynamak adına uzun bir mücadeleye başlayacağız. Bu süreçte kongrede il başkanlığına aday olarak ben de varım.
 

GÖREVDEN KAÇMADIM
Partimde aktif görev almaya başladığımdan bu yana kendimi hazır hissettiğim hiç bir görevden kaçmadım. Bugün de DP Kocaeli Teşkilatı`nın daha verimli çalışmasını sağlamak için ekibimin desteğiyle elimi değil bedenimi ve yüreğimi taşın altına koyuyorum. DP`de artık tek adam politikaları sona ermeli, tabanın istediği olmalı. Tek adamcılığı değil merkez sağdaki iki büyük partinin buluşmasıyla aynı mecraya akan büyük ve güçlü tabanımızı kavrayarak yürümeliyiz. Yeni projeler, halkla yeniden buluşmalı ve ödünç olarak başka partilere giden oylarımızı acilen geri almalıyız.
 

BİZ İKTİDARA HAZIRIZ
Adaylık düşüncemizi paylaştığımız delegelerimiz ve partililerimizden ciddi destek gördük. Bu çıkmaya hazırlandığımız zorlu yolculukta bize güç veriyor. Kandıra`dan Karamürsel`e, Kartepe`den Çayırova`ya kadar tüm ilçelerimizde Demokrat Parti`nin bayrağını dalgalandırmak istiyoruz. Huzurlarınızda söz veriyorum: Bizim il yönetimimizde DP`ye gönül verip mücadele eden, sandığa gidip oy kullanan herkes başı dik gezecektir. Bizim yönetimimizde “ben” değil “biz” anlayışı hakim olacaktır. Ve biz DP`liler yerel ve genel iktidara hazır olduğumuzu hep beraber göstereceğiz.”


Dr.Serdar Kaman Kimdir?

1965 yılında Elazığ`da doğdu. 1987 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi`nden mezun oldu. Genel cerrahi ve gasteorontolji cerrahi uzmanı. İngilizce biliyor. Siyasete 2007 yılında DP`de milletvekili adayı olarak adım attı. Daha sonra il yönetiminde görev aldı. Halen DP Genel Merkezi AR-GE bölümünde sağlık komisyonu üyesi olan Kaman, evli ve iki çocuk babası.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ