KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Kanaat önderleri belirleyici olacak
Kanaat önderleri belirleyici olacak
Siyaset
14 Aralık 2011 Çarşamba 12:33
  • 2340
  • 2

Kanaat önderleri belirleyici olacak

CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, kongrelerin demokratik bir şekilde olacağını ancak, bu süreçte kanaat önderlerinin belirleyici rol üstleneceğini söyledi

CHP İzmit İlçe Örgütü, haftalık yönetim kurulu toplantısını ilçe binasında gerçekleştirdi. İlçe başkanı Ömer Hazer`in yönetiminde yapılan toplantıda kongre süreci masaya yatırıldı. Ayrıca, mahallelerdeki delege seçimi takvimini belirlemek üzere beş kişiden oluşan bir komisyon oluşturuldu. Hazer, toplantı öncesi basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede AKP`de olduğu gibi kongrelere müdahil olunmayacağının altını önemle çizdi.


EN DEMOKRATİK SEÇİM BİZİM
Kongrelerin en demokratik şekilde yapılacağını ifade eden Hazer, bazı kanaat önderlerinin her kongrede olduğu yaklaşan süreçte de yine belirleyici bir rol üstleneceğini söyledi. Hazer, “Son 2 yıl içinde yapılan en demokratik seçim benim başkan seçildiğim ilçe kongresiydi. Yine aynı şekilde bir kongre için çalışacağız. AKP`den daha demokratik bir seçim yapacağız. Ancak bizimde bazı köy ve mahallelerde kanaat önderlerimiz var. Yaklaşan kongrelerde de yine onlar belirleyici olur” dedi.
 

DELEGE TAKVİMİ HAZIRLIĞI
Hazer, bu durumun siyasetin doğasında olduğunu ancak, son kararı her zaman delegenin vereceğinin altını çizdi. Genel merkezin 31 Aralık`a kadar kendilerinden delege takvimini istediğini belirten Hazer, “Kenan Diler, Serdar Büyükyağcı, Bilge Çoker, Servet Kulaksız ve Fatma Kaplan Hürriyet`ten oluşan komisyon, seçim yerlerini belirleyecek. Yakın mahalleler için ilçe binasında, uzak mahallelerde de yerinde seçim yapılacak. Bu takvimi genel merkeze göndereceğiz” ifadesini kullandı.
 

ÇARŞAF LİSTE İSTERİM
20 Ocak-15 Şubat tarihlerinde delege seçimlerini bitirmek zorunda olduklarını da ifade eden Hazer, “Şuan önemli olan aday sayısının artmasıyla ortaya çıkacak listeler. Ortak bir liste mi çıkartılır, farklı listeler mi çıkar bilmiyorum. Gönül ister ki çarşaf listeyle delegeler belirlensin. Tabanın talebi de bu yönde. belki adaylar seçime blok listeyle girmek isteyebilir” dedi. Hazer, aday olup olmadığını delege seçimleri başlamadan açıklayacağını da sözlerine ekledi. 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ