KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra AKP’deki sessizliğe aldanmayın..!
Kandıra AKP’deki sessizliğe aldanmayın..!
Siyaset
02 Aralık 2011 Cuma 12:39
  • 1556
  • 2

Kandıra AKP’deki sessizliğe aldanmayın..!

Kocaeli’de ilçelere atanan mevcut adayların karşısına ikinci aday çıktığı için iptal edilen Gebze, Derince ve Dilovası kongrelerinden sonra AKP İzmit’te de partililer tek tek adaylıklarını açıklıyor.

AKP Kocaeli`deki ilçe kongrelerinin gittikçe çıkmaza girdiği şu günlerde sessiz kalan Kandıra AKP`de aldığımız duyumlarımıza göre sular bir hayli ısınmış ve deyim yerindeyse fırtına öncesi sessizlik var.
 

BÜYÜK TEPKİ ALDI
Mevcut ilçe başkanı Erdinç Şentürk ilçe kadın kolları kongresinde adaylığını açıklamış ve bir süre sonra il yönetimi tek liseyle kongre yapılacağını açıklamıştı.
 İlçe başkanlığını kesin gören Şentürk, geçtiğimiz günlerde gazetemize verdiği demeçte belediye meclis üyeleri için ‘art niyetliler` demiş ve il yönetimi, meclis üyeleri ayrıca AKP taban yöneticilerinden büyük tepki almıştı.
Şentürk`ün art niyetliler demesi üzerine belediye meclis başkan vekili Rüştü Uygur da sert tepkilerle basın açıklaması yapmış ve Şentürk`e ‘Gözlüklerini çıkar etrafına öyle bir bak` demişti.
 

ŞENTÜRK VARSA ATEŞ`TE VAR
İddialara göre, ilçe başkanı Erdinç Şentürk`ün meclis üyelerine hitaben kullandığı ‘art niyetliler` söylemi, yönetim kurulu üyelerinden Sadi Ateş`i de fena kızdırmış.
Meclis üyelerine karşı asılsız açıklamalar yapmasının doğru olmadığını belirten Sadi Ateş, söylentilere göre Erdinç Şentürk`ün aday çıkması durumunda yeni liste hazırlayacak ve Şentürk`e rakip çıkacakmış. Şentürk çekilirse, Ateş`te çekilirmiş.
AKP Kandıra`nın fokur fokur kaynadığı bir diğer konu ise, parti yöneticilerinin Av. İrfan Kurt ve Mavi Köşe Lezzet Lokantası`nın sahibi Sertan Kulaç`ı adaylığa istemeleri.
21 Aralık`ta Kandıra`da yapılacak olan ilçe kongresi bir hayli karışacağa benziyor. Bu kongrede ertelenirse vay AKP`nin haline…
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ