KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra AKP’ye DP aşısı tutar mı?
Kandıra AKP’ye DP aşısı tutar mı?
Siyaset
18 Aralık 2010 Cumartesi 14:58
  • 1530
  • 1

Kandıra AKP’ye DP aşısı tutar mı?

Geçtiğimiz günlerde DP Kandıra İlçe Yönetimi, yapılan il kongresinde il yönetimine Kandıra’dan hiçbir ismin yazılmamasını ve kendilerine verilen sözlerin tutulmamasını gerekçe göstererek istifa etti.

İstifa açıklamasının yapıldığı anda en fazla dikkat çekmesi gereken husus istifa haberinin gölgesinde kalarak, istifanın yarattığı depremle perde arkasında kaldı.
Parti yönetimi şimdilik sadece yönetimdeki görevlerinden istifa ettiklerini, parti içindeki durumlarını daha sonra değerlendireceklerinin sinyallerini verdiler.
Yani çok yakında parti ile yollarımızı da ayırabiliriz sinyaliydi bu. 
Bu sinyal, istifanın ardından Kandıra`da siyasi dengeleri tamamen altüst edecek gelişmelerin yaşanmasının en büyük göstergesi bize göre.
Kandıra`da konuşulanlara bakılırsa aslında il yönetimine delege yazılıp yazılmaması işin kendini haklı çıkarma boyutu. 
Yanlış okumadınız..!
Evet, söylenenler bunlar. 
İl yönetiminde ya da delegede Kandıra`dan hangi isme yer verilsin ya da verilmesin, Cindoruk`un emaneten aldığını söylediği başkanlık koltuğunu bırakmaması sebebiyle, partinin bitme noktasına geldiğini düşünen Kandıra DP İlçe Yönetimi zaten istifa edecekti deniliyor.
Peki, siyasete bu kadar yıl hizmet vermiş Kandıra`lıların DP`den kopmaları durumunda siyaseti bırakmaları beklenebilir mi?
Elbette hayır.
Bilakis siyasete daha güçlü gördükleri başka bir oluşumda  devam edecekler.
Söylentilere bakılırsa Kandıra DP, tabanıyla AKP`ye entegre edilmeye çalışılıyor.
Yakın gelecekte DP tabanından AKP`ye kayıtlar başlayacak.
Söylentilere göre ise Kandıra DP İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Ender Altınay ve Cengiz Kan bu hususu el altından baş başa görüşmüşler bile.
Kandıra`da kan kaybeden Cengiz Kan AKP`ye katılım sağlayarak kaybettiği kanı telafi edip, bak ben bunu başardım diyerek elini güçlendirmek isterken, seçimlerden sonra AK Parti yönetimine yeni katılımcılardan kaç kişinin sokulacağının pazarlıkları bile el altından yapılmaya başlanmış.
Hatta ve hatta eski DP eski belediye başkan adayı Olcay Çelik`e dahi bu oluşum içinde yer aranmaya başlanmış bile. 
29 Mart seçimlerinde maddi açıdan bir hayli yıprandığı için sıkıntıya giren ve bu durumdan kurtulmaya çalışan Çelik, AKP`den ilçe başkanlığına aday bile olabilirmiş bu gidişle.
Valla bize gelen haberler bu yönde fakat AKP ilçe teşkilatı gövdesine yapılacak böyle bir aşıyı hangi şartlar altında ne kadar kabul edecek ve bu aşı tutacak mı çok yakında göreceğiz.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ