KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra CHP’de ikinci liste krizi!
Kandıra CHP’de ikinci liste krizi!
Siyaset
17 Aralık 2011 Cumartesi 09:55
  • 1322
  • 3

Kandıra CHP’de ikinci liste krizi!

CHP Kandıra İlçe Başkanı Muzaffer Yağız, kendisine karşı ikinci bir oluşturma çalışması olduğunu ve bunu belediye başkanlığına aday olmak isteyenlerin yaptığını ileri sürdü

Kongre sürecine giren CHP`de hesaplaşmalar ve ikinci liste polemikleri şimdiden başladı. CHP Kandıra İlçe Başkanı Muzaffer Yağız, kongre sürecini başlatmak için yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle parti binasında bir araya geldi. Toplantıya; Yağız`a karşı ikinci liste hazırlığı yaptığı ileri sürülen İl Genel Meclisi üyesi Recep Şenol, belediye meclis üyeleri; Cüneyt Erdem ve Kemal Kardaş ile yöneticiler katıldı. Toplantıda, üye listeleri ve delege seçim takviminin belirlenmesi konuları ele alındı.
 

KİMSE KIRILMASIN
Bu dönem son kez başkan aday olacağını söyleyen Yağız, “Birlik beraberlik içinde 2014` hazırlanacağız. Üye listemizi askıya asacağız, oluşturacağımız komisyonla delegelerimizin seçim takvimini belirleyeceğiz. Şeffaf bir seçim olsun ,hiç kimse kırılmasın istiyoruz” dedi. İsim vermeden kendisine karşı bir takım kişilerin aday çıkacağını sözlerine ekleyen Yağız, sert açıklamalar yaptı.
 

SENARYO ÇİZLİYOR
Yağız, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bu parti benim şahsımın partisi değil, hepimizin partisi. Birileri sokaklarda şimdiden belediye başkanı adayı çıkarmaya başlıyor, yeni bir ilçe yönetimi senaryoları çiziliyor. Biz yönetim olarak  bu süreci aynı çatı altında birlik beraberlik içinde, bölünmeden tek listeyle yapmayı arzu ediyoruz. Amacımız Kandıra Belediyesi`ni almak.
 

ŞAHSİ KAYGIM YOK
Onun bunun belediye başkan adayı için çalışmak niyetinde değiliz. CHP`nin belediye başkanı kim olacaksa onun için çalışacağız. İlçe başkanlığı noktasında da kimseye ‘Sen aday çıkma` demek gibi bir lüksümüz yok. Şahsi bir kaygımız yok. Yerel seçimlerde AKP ve CHP yarışacak. Belediye başkanı ya da ilçe başkanı kim olursa olsun önemli olan partimizin oyunu yükseltmektir.
 

ÜYE LİSTELERİ ASKIDA
Üye listeleri 17 Aralık`ta (bugün) ilçe binamıza asılacak. 24 Aralık`a kadar askıda kalacak üye listesinin 24 Aralık günü saat 18.00`de askıdan indirilecek. Üye listelerinin askıya çıkmasıyla, yönetim kurulu tarafından oluşturulacak bir komisyonla delegeler belirlenecek. Şeffaf bir uygulamayla tüm üyeleri katarak delegelerimizi belirleyeceğiz.”
 

DOKTORSUZLUĞA ÇÖZÜM
Son günlerde Kandıra Devlet Hastanesi`nde yaşanan uzman doktor sıkıntısına da değinen Yağız, “Son bir ay içinde Kandıralı iki esnaftan birisi kalp krizinden diğeri kan kaybından hayatını kaybetti. Hastanelerle ilgilendiğini söyleyen AKP`nin yetkililerinin Kandıra`da doktorsuzluğa bir son vermesi gerekiyor. Kandıralı`ya yazık ediliyor” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ