KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra İlçe Teşkilatı toptan istifa etti
Kandıra İlçe Teşkilatı toptan istifa etti
Siyaset
14 Aralık 2010 Salı 15:46
  • 5043
  • 29

Kandıra İlçe Teşkilatı toptan istifa etti

Hafta sonu il kongresini yapan DP’de sular durulmuyor. Kandıra ilçe teşkilatı toptan istifa etti.

Demokrat Parti`de hafta sonu yapılan kongre sonrası Kadir Ayhan`ın yeniden il başkanlığına seçilmesinin ardından parti içinde tartışmalar başladı. Kadir Ayhan`ın listesinde hiçbir Kandıralı`nın olmaması nedeniyle Kandıra İlçe Teşkilatı toptan istifa etti. Bunun yanında İzmit ilçe yönetiminden 3 kişi, ilçe gençlik kolları başkanı Hakan Kılıç ile birlikte istifa etti


KANDIRA DP  İSTİFA ETTİ

Demokrat Parti Kandıra İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri`nin tamamı görevlerinden istifa eti. İl kongresine tepki olarak verilen kararın arkasında duracaklarını belirten ilça başkanı Ender Altınay verilen sözlerin tutulmadığını söyledi. Kadir Ayhan`ın başkan seçildiği listede Kandıra yönetiminden bir kişinin bile delege olarak yazılmadığını belirten Altınay şu ifadeleri kullandı;


KANDIRA DÜŞÜNÜLMÜYOR

“Seçilen il yönetim listesinde ya da büyük kurultay delege listesinde Kandıra yok sayılmıştır. Bu tavır önümüzdeki dönemde Kandıra`nın düşünülmediğinin göstergesidir. Bu şartlar altında ilçe teşkilatı olarak ben ve arkadaşlarım görevlerimizden istifa ediyoruz. Aldığım başkanlık mazbatasını il başkanlığına iade edeceğim. İlerleyen günlerde oluşan tavır ve duruma göre parti içindeki durumumuzu da değerlendireceğiz.”


İZMİT İLÇE`DE 4 KİŞİ İSTİFA ETTİ
DP İzmit İlçe Yönetimi`nden 3 kişi ve gençlik kolları başkanı istifa etti. İl binasına gelen Kandıra ilçe başkanı Ender Altınay da başkan Kadir Ayhan`la kavga etti. İzmit ilçe yönetiminde Serdar Kaman`ı destekleyen üç yönetici ve gençlik kolları başkanı Hakan Kılıç da seçimi Kadir Ayhan kazanınca istifa edeceğini açıkladı. Öte yandan istifalarını vermek üzere il binasına gelen Kandıra ilçe başkanı Ender Altınay da il başkanı Kadir Ayhan`la kavga etti.
 

KILIÇ`A BİLDİRİLDİ
Alınan bilgilere göre 19 kişiden oluşan DP İzmit İlçe Yönetim Kurulu`nda görev alan Çağrı Alparslan, Metin Koşar ve Melike Kuka ile gençlik kolları başkanı Hakan Kılıç istifa edeceklerini ilçe başkanı Mehmet Kılıç`a bildirdi. İstifa eden yöneticiler, GKD Cafe`de bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.
 

PARTİDE KAVGA ÇIKTI
Öte yandan il kongresinin kazanan listesinde Kandıra`dan kimsenin olmadığını gerekçe göstererek tüm yöneticilerin istifa edeceğini açıklayan Kandıra ilçe başkanı Ender Altınay da il başkanı Kadir Ayhan`la kavga etti. İstifalarını vermek için il binasına gelen Altınay ile Kadir Ayhan arasında çıkan sözlü tartışma birden büyüyünce, kavgayı partililer ayırdı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ