KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Karamürsel AKP’deki krize Oya Tençel el koydu
Karamürsel AKP’deki krize Oya Tençel el koydu
Siyaset
21 Ekim 2009 Çarşamba 14:18
  • 1072
  • 1

Karamürsel AKP’deki krize Oya Tençel el koydu

AKP Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel ile ilçe kadın kolları başkanı İlknur Çetinbaş arasında yaşanan krize il kadın kolları başkanı Oya Tunçel el koydu

AKP Karamürsel İlçe Teşkilatı`nda son günlerde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Teşkilatın ilçe kadın kolları başkanı İlknur Çetinbaş`ın yönetimine girmek isteyen Nezahat Yalçınkaya`nın, 20 kadın kolalrı üyesi adına istifa dilekçesi yazdığı iddialarıyla çalkalanan teşkilatta, ilçe başkanı Ahmet Türkel, Yalçınkaya`yı suçlayıcı açıklamalar yapmıştı.
 

YALÇINKAYA KRİZİ
Nezahat Yalçınkaya ise Türkel`in suçlamalarına sert bir yanıt vermiş ve Türkel`i mahkemeye vereceğini ifade etmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, Karamürsel`e giderek duruma el koydu. Önce ilçe kadın kollarını ziyaret eden Tunçe, ardından kadın kolları üyeleriyle birlikte yemek yedi.
 

YÖNETİME GİRMEK İSTEDİ
Köfteci Nurettin`de yenen yemeğe, ilçe başkanı Ahmet Türkel de katıldı. Yaşanan krizle ilgili değerlendirme yapan ilçe kadın kolları başkanıİlknur Çetinbaş, “Nezahat Hanım yönetime girmek istemişti. Biz de kendisine daha önce istifa ettiği için bunun mümkün olmayacağını söyledik. Partide istifa yok ancak Nezahat Hanım`a yakın kişiler istifa edebilir” dedi.
 

ZATEN GELECEKTİK
Yemekte bir konuşma yapan il kadın kolları başkanı Oya Tunçel, şöyle konuştu: “Bir kongre süreci geçirdik. Kadın kolları olarak ilimizi Ankara`da çok güzel temsil ettik. Partimizin genel merkez kongresinde bazı değişiklikler oldu. Bayanların lehine olan değişikliklerdi bunlar. Zaten il kadın kolları olarak partimizin ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek ilçelerdeki partimizin kadın kollarıyla istişaremiz programdaydı.
 

AKP`Lİ DEĞİL DİYE!
Ancak araya Ramazan ayı girince bunu gerçekleştiremedik. İşte bu gecikmiş olan ziyareti bugün yapıyoruz. Ziyaretlerimizin programında partimizin kadın kolları olduğu gibi belediyelerimizi ziyaretler de bulunuyor. Bu ziyaretlerin asıl amacı il kadın kollarıyla ilçelerdeki kadın kolları arasındaki iletişimi güçlü tutmak. Karamürsel Belediye Başkanı AKP`li olmadığı için il kadın kolları olarak ilk ziyaretimizi Karamürsel`e yapalım istedik.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ