KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Karamürsel’de 3 meclis üyesi AKP’ye geçti
Karamürsel’de 3 meclis üyesi AKP’ye geçti
Siyaset
03 Aralık 2010 Cuma 13:14
  • 2653
  • 11

Karamürsel’de 3 meclis üyesi AKP’ye geçti

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın AKP’nin kurucuları için tertip ettiği yemekte, DP’li 3 belediye meclis üyesinin AKP’ye geçtiği söyledi

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AKP Karamürsel İlçe Teşkilatı`nın kurucuları ile kaynaşmak ve onlara unutulmadıklarını göstermek için bir yemek tertip etti. Yıldırım`ın daveti üzerine yemeğe Demokrat Parti Karamürsel Belediye Meclis Üyeleri Ali Arkan Algüzey, Mehmet Akan, Rıdvan Durak ve DP`li Mimar Sadık Çetin de katıldı. Vefa yemeğinde kısa bir konuşma yapan AKP ilçe başkanı Ahmet Türkel, yemekte yer alan DP`lilerin de partilerine geçtiğini, kendilerine ilçe danışma meclisinde rozet takacaklarını müjdeledi. Böylelikle AKP, belediye meclisinde bulunan 9 meclis üyesini 12`ye çıkarmış oldu.
 

DENİZ YOLUYLA GELDİ
Eski Kızderbent Belediye Başkanı Nurettin Altun`un sahibi olduğu Köfteci Nurettin`de gerçekleştirilen vefa yemeğine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, ilçe başkanı Ahmet Türkel, kurucu ilçe başkanı Zekayi İren, belediye ve il genel meclis üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları ile eski belde belediye başkanları katıldı. Karaosmanoğlu Karamürsel`e deniz yolu ile gelirken, il başkanı Zeki Aygün gecikmeli olarak yemeğe katıldı. Misafirleri ile yakından ilgilenen İsmail Yıldırım, konuklarını kapıda karşılarken yemek esnasında da tüm masaları tek tek dolaşarak hem eksiklikleri kontrol etti hem de konukları ile sohbet etme fırsatı buldu.
 

12 AKP`Lİ, 3 DP`Lİ ÜYE
Yıldırım`ın daveti üzerine yemeğe Demokrat Parti Karamürsel Belediye Meclis Üyeleri Ali Arkan Algüzey, Mehmet Akan, Rıdvan Durak ve DP`li Mimar Sadık Çetin de katıldı. İlçe başkanı Ahmet Türkel, yaptığı açılış konuşmasında genel seçimlerde Karamürsel`de yüzde 60`ın üzerinde oy alacaklarını söyleyerek, Karamürsel halkına bir de müjde verdi. Türkel, yemeğe katılan DP`li meclis üyelerinin ve DP`li yönetici Mimar Sadık Çetin`in AKP`ye geçeceğini belirtti.  Böylelikle AKP, belediye meclisinde bulunan 9 meclis üyesini 12`ye çıkarırken, belediye meclisinde DP`li üye olarak sadece Banu Pınarbaşı, Ali Karacan ve Recep Özbakır kaldı.
 

SİZLER KADAR AKP`LİYİM
AKP, DP`lilere 9 Aralık`ta yapılacak olan ilçe danışma meclisinde parti rozetlerini takacak. Türkel`in ardından ev sahibi belediye başkanı Yıldırım, mikrofonu alarak partililere seslendi. Yıldırım, AKP iktidarı ile Türkiye`de 80 yılda yapılmayan pek çok işin yapıldığını ve daha alınması gereken çok yol olduğunu söyleyerek, “2011`de yeniden tek parti iktidarı ile Cumhuriyet`in 100. yılında hedeflediğimiz büyümeyi sağlayacağız. Belki şu an sizler için en genç AKP`liyim. Ama şunu bilin ki en az sizler kadar AKP`liyim. 12 belediye arasında Karamürsel`in bir kusuru vardır. Bu kusuru ortadan kaldırdık ve güçlü bir iktidarın yerel yönetimiyiz” dedi.
 

KUCAKLAMA ZAMANI
İsmail Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “Bizler hiçbir şeyiz. Bizler sizin hizmetkarınız. Eksikliklerimizi biliyoruz. Artık sizler de Karamürsel Belediyesi`nin birer yöneticisisiniz. Bundan sonra il başkanımıza ve belediye başkanımıza bahane sunma hakkımız yok. 2011 seçimlerinde referandumda aldığımız sonucun üzerine çıkmalıyız. Bunun için zeminimiz var. Sadece prensipli ve disiplinli çalışmamız gerekiyor. Fikri ne olursa olsun şimdi kucaklama zamanı. Karamürsel`de tam birlik ve beraberlik var. Bu ekip iyi bir ekip.” Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ise şunları söyledi:
 

GÖĞÜS FARKIYLA ÖNDE
“2009 seçimlerinde partimin kazanmasını çok istedim. Ama yine biz kazandık. Parti amaç değil araçtır. Milletten aldığımız güçle hizmet edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum zaman hiç üvey evlat muamelesi yapmadık. Küçük düşünseydik İsmail beyi kazanamazdık. İsmail başkanımız ‘Karamürsel`in bir kusuru vardı` dedi. O kusur değil bir eksikti. Bize yakışan şekilde çalışacağız. Ben inanıyorum ki 2011`de 12 ilçe içinde Karamürsel göğüs farkı ile birinci olacak. 6 ay var ama bunun 4 ayı antrenman. Özel zaman ayıracağız. Hizmetlerin devamı için destek isteyeceğiz.” Yemek hoş sohbetler eşliğinde devam etti. 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ