KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu olmazsa adayimiz Nihat Ergün
Karaosmanoğlu olmazsa adayimiz Nihat Ergün
Siyaset
07 Aralık 2011 Çarşamba 11:58
  • 4694
  • 24

Karaosmanoğlu olmazsa adayimiz Nihat Ergün

AKP milletvekil Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yeniden aday olmaması durumunda milletvekilliğinde süresi dolan Nihat Ergün’ün Büyükşehir’e aday olacağını söyledi

ÇARPICI AÇIKLAMALAR
Sıkıntılı kongre süreci yaşayan AKP`de gözler yerel seçimlere çevrildi. Birçok ilçe belediye başkanının hayalini süsleyen Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AKP Teşkilat Başkan Yardımcısı olan Kocaeli milletvekili Fikri Işık, partililerin hevesini kursağında bırakacak oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

KESİNLİKLE BEN DEĞİLİM
İki yıl olmasına rağmen şimdiden belediye başkan adaylarıyla ilgili istişarelere başlayan AKP`de Büyükşehir Belediyesi`ne aday gösterileceği yönünde yorumlar yapılan milletvekili Fikri Işık, adayın kesinlikle kendisinin olmadığını, yapılan tahminlerin doğruyu yansıtmadığını söyledi. Işık ardından kimin aday olacağını ilan etti.
 

BAŞKANDAN MEMNUNUZ
İbrahim Karaosmanoğlu`nun iki dönemdir başkanlığını yürüttüğü Büyükşehir Belediyesi yarışı başlamadan bitti. Çünkü milletvekili Işık, “Biz Büyükşehir Belediye Başkanı`mız İbrahim Karaosmanoğlu`ndan çok memnunuz. Yeniden aday olmak isterse adayımız yine İbrahim Bey olur” ifadelerini kullandı ve ekledi:
 

NİHAT BEY`İN HAKKIDIR
Ancak İbrahim Bey ne zaman ki 'Ben artık bu görevi yapmam, aday değilim' derse o zaman bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Nihat Ergün olur. Nihat Bey'in milletvekilliğinde son dönemi. Bu görev onun hakkıdır ve ona yakışır. Nihat Bey aynı zamanda partimizin denge ve uzlaşı simgesidir” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ