KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe ve Gebze DP’nin kongre tarihleri belli oldu
Kartepe ve Gebze DP’nin kongre tarihleri belli oldu
Siyaset
09 Kasım 2010 Salı 12:23
  • 911
  • 1

Kartepe ve Gebze DP’nin kongre tarihleri belli oldu

İzmit, Karamürsel, Gölcük, Körfez ve Başiskele’de ilçe kongreleri yapan DP, Kartepe ve Gebze ilçe teşkilatlarının kongre tarihlerini de belirledi

Aralık ayında yapılması planlanan ‘Büyük Kurultay` öncesi Demokrat Parti`nin ilimizdeki kongre heyecanı devam ediyor. İzmit, Karamürsel, Gölcük, Körfez ve Başiskele`de kongrelerini gerçekleştiren DP`de Kartepe ve Gebze ilçe kongreleri de belirlendi. DP`liler bu kapsamda 21 Kasım`da Kartepe`de, 27 Kasım`da da Gebze`de sandık başına gidecek.
İlk olarak Kartepe`de kongre heyecanı yaşayacak olan DP, burada 15 kişilik yönetim kurulu, 9 kişilik disiplin kurulu ve 17 il delegesini belirleyecek. ANAP`la birleşimin ardından atanan Ayhan Öztürk`ün kongreye tek aday olarak gitmesi bekleniyor.
 

GEBZE 27 KASIM`DA
Kartepe DP`nin kongresi Öztürk`ün işletmesini yaptığı Arslanbey`deki Dostum Restaurant`ta yapılacak. Saat 14.00 ile 17.00 arasında gerçekleştirilecek kongre için 106 ilçe delegesinin oy kullanma hakkı bulunuyor. 27 Kasım`da gerçekleştirilecek DP Gebze İlçe Teşkilatı`nın kongresinde ise mevcut ilçe başkanı Üzeyir Mert`in tek aday olması bekleniyor. Zümrüt Düğün Salonu`nda saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak kongrede 346 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongrede 19 kişilik ilçe yönetim kurulu üyesi, 9 kişilik disiplin ve 55 il delegesi de seçilecek.
 

DERİNCE`DE KONGRE YOK
Demokrat Parti İl Başkanı Kadir Ayhan, ilçe kongrelerinin sakin ve huzurlu bir ortamda geçtiğini, partiye ve davaya gönül veren DP`lilerin büyük ilgi gösterdiğini belirterek, ilçe kongrelerinden sonra il başkanlığına yeniden aday olup olmadığını açıklayacağını söyledi. Ayhan, görevinden istifa eden Derince eski ilçe başkanı Mümin Büyükkaya`nın yerine atama yapmadıklarını, bu ilçede bir takım sıkıntıların olduğunu belirtti. Ayhan, “Derince ilçemizde kongre yapmayacağız. Büyük kurultayımızdan sonra Derince`de yeni bir yapılandırma başlatacağız” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ