Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Kaya son kararını son güne saklıyor
Kaya son kararını son güne saklıyor
Siyaset
Aktan Uslu
08 Kasım 2018 Perşembe 08:29
  • 1768
  • 0

Kaya son kararını son güne saklıyor

AKP’nin Gebze Belediye Başkan aday adayları arasında ismi geçen Recep Kaya, “Henüz kesin karar vermedim. Çeşitli kademelerden partililerle görüşmelerim pazar günü de sürecek” dedi

AKP’den Gebze Belediye Başkan aday adaylığında ismi geçen AKP’li çok. Bugüne kadar, “Evet. Aday adayıyım” diyen bilinen tek isim Gebze Belediye eski Başkan Yardımcısı Engin Güzel oldu. AKP’de aday adaylığına başvuruların sona ereceği 12 Kasım 2018’de tüm taşların yerine oturması bekleniyor. Aday adaylığında nabız yoklayan isimlerden biri de Recep Kaya.

“Partimden Gebze Belediye Başkan adaylığıma dair kesin kararımı henüz vermedim. Gebze’ye hizmet etmek için enerjim henüz bitmedi ve amaç, maksat hizmet etmeyi istemek olduktan sonra, o hizmeti yerine getirmek için zemin çok. Gebze Belediye Başkanlığı da o zeminlerden biri” diyen Recep Kaya bir dizi görüşmelerinin pazar günü akşam saatlerine kadar süreceğini kaydetti.

Mevcutları ve eskileriyle milletvekilleri, belediye başkanları ve meclis üyeleri, teşkilatın her kademesinden yöneticiler ile niyetine dair istişarelerde bulunduğunu belirten Kaya, “Bugüne kadar yaptığım görüşmelerde aday adaylığıma dair olumlu izlenimler aldım. Henüz tüm görüşmelerim tamamlanmadı. Hafta sonu da yoğun temaslarım olacak” diye konuştu.

Recep Kaya’nın kesin kararını pazartesi gününe kadar bekleteceği öngörülüyor. Bir ihtimal, 11 Kasım Pazar günü de, “Aday adayıyım” diyebilir.  

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ