KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir ve polis el ele spor yaptı
Büyükşehir ve polis el ele spor yaptı
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 15:17
  • 1615
  • 2

Büyükşehir ve polis el ele spor yaptı

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılan polisler, belediye başkanları ve vatandaşlarla 8 buçuk kilometre yürüdü

Büyükşehir Belediyesi, altı yıldan bu yana her pazar günü yaptığı sağlıklı yaşam yürüyüşlerinin bir yenisini de Yuvacık Barajı kenarında gerçekleştirdi. 3-10 Nisan Türk Polis Teşkilatı`nın, 165. kuruluş yıldönümü nedeniyle polislerin de katıldığı yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, ilçe başkanları, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe emniyet müdürleri, polisler ile polislerin aileleri ve her hafta yürüyüşe eşlik eden vatandaşlar hazır bulundu. Belediye otobüsleri ve çok sayıda sivil araçla gelen emniyet mensupları ve aileler hep birlikte sabah 07.30 sıralarında Yuvacık Barajı kenarında yürümeye başladı.

ISINMA HAREKETLERİ
Yürüyüşün yapılacağı alana gitmek isteyen vatandaşlar ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık taramasından geçirildi. İki etapta yaklaşık 4`er kilometreden, 8 buçuk kilometre yürüyüşe katılacak olanlar, yürüyüşün ilk kilometresinin ardından hep birlikte geniş bir alanda ısınma hareketleri yaptı. Bu sırada konuşan İbrahim Karaosmanoğlu “Emniyet teşkilatımızın 165. yılı hepimiz için kutlu olsun. Onların ne kadar önemli olduklarını ve bizim için gece gündüz çalıştıklarını hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Onlar her zaman bizlerin can güvenliği için çalışıyorlar” dedi. İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ise “Burada olan herkese teşekkürler. Bizlerle oldukları ve bizler de onlarla olduğumuz için mutluyuz” şeklinde konuştu.

KAHVALTI EDİLDİ
Isınma hareketlerinin bitiminin ardından ilk etaptan kalan iki buçuk kilometrelik yolu, yürüyüşe katılanların tamamı yürüdü. Bir kısım vatandaş yol kenarlarında bulunan bazı yenilebilir yaprakları toplarken, bazı vatandaşlar ise kendi aralarında konuşarak etabı başarıyla bitirdi. İlk etabın sonunda kahvaltı alanına ulaşan ekip, kahvaltının ardından tekrar zorlu 4.2 kilometre geriye doğru yüründü. Kimsenin yürüyüşü bırakmadığı ve herkesin sonuna kadar yürüyüşü bitirdiği gözlendi. Yürüyüşün sonunda ise Polis Haftası çerçevesinde toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ