KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Düzceliler’den vefa gecesi
Düzceliler’den vefa gecesi
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 14:10
  • 1545
  • 1

Düzceliler’den vefa gecesi

İzmit Düzceliler Derneği, İzmit’te görev yapmış ve halen görev yapan Düzceli hemşerilerini yemekte ağırladı

İzmit Düzceliler Derneği, İzmit`te görev yapmış ve halen görev yapan siyasetçi, bürokrat, emniyet, ordu mensubu, iş adamı Düzceli hemşerilerini ağırladı. Otel Asya`da gerçekleşen gecede İzmit Düzceliler Derneği Başkanı Rahmi Can ve yönetim kurulu üyeleri, Düzceli olup da İzmit`te görev yapan ve yapmış hemşerilerini plaketle ödüllendirdi. İzmit Düzceliler Derneği Başkanı Rahmi Can, 2. başkan Cahit Büyükkanber, genel sekreter Ünal Akbulut, yönetim kurulu üyeleri Atacan Yaldız ve Uğur Aydın`ın ev sahipliği yaptığı gecede derneğin kuruluş amacı ve tarihi anlatıldı.

MÜFTÜ ERKEN AYRILDI
Daha sonra İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu`nun yoğun programı nedeniyle erken ayrılacağından dernek başkanı Can, kendisine bir plaket takdim. İl Müftüsü Sönmezoğlu ise geceden erken ayrılacağından dolayı üzgün olduğunu belirterek, “Yoğun bir program içindeyiz ve önemli konuklarımız var. Sizlerin Kutlu Doğum Haftası`nı kutluyorum. En kısa zamanda sizlere de Kur`an-ı Kerim ulaştıracağım” dedi. Yemekli gecenin ilerleyen bölümünde ise 2. başkan Cahit Büyükkanber, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı`ya plaketini takdim etti.

YAZICI: DÜZCE`Yİ ÖZLÜYORUM
Genel sekreter Ersin Yazıcı, Düzce`nin İzmit`e benzediğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi`ne genel sekreter olarak geri geldiğim için mutluyum. Her gece yatarken ‘verdiğimiz hizmetleri ve yaptığımız işleri acaba güzel yaptık mı, bir hatamız oldu mu` diye hesap ediyorum. İzmit gerçekten güzel, buranın suyunu içen burada kalıyor. Bizler en iyi şekilde bu şehre hizmet etmek zorundayız. Düzce`den 11 yaşında ayrıldım, o gün bugün hala başka illerdeyim ve Düzce`yi özlüyorum” dedi.

PLAKET VERİLDİ
Yazıcı`nın konuşmasının ardından da Kocaeli Çocuk Mahkemesi Hakimi Yaşar Bedir`e plaketini İzmit Düzceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Atacan Yaldız sundu. Emekli olmuş bürokratlardan 1988 yılında Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı yapan emekli kıdemli albay Rahmi Tüfekçi`ye plaketini İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Karadağ takdim etti. Plaket töreninin ardından yemeğe geçildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ