KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Kılıçdaroğlu açıklaması: Soylu istifa etsin
Kılıçdaroğlu açıklaması: Soylu istifa etsin
Siyaset
22 Nisan 2019 Pazartesi 14:29
  • 1418
  • 0

Kılıçdaroğlu açıklaması: Soylu istifa etsin

CHP İl Başkanvekili Korkut Öz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen saldırıyı kınamak amacıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında “Saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler yargı önüne çıkarılmalıdırlar. İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir” dedi

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırı ve linç girişimi, bugün öğlen saatlerinde 81 ilde yapılan basın açıklamasıyla kınandı. İzmit’te de bugün saat 12.00’da Sabri Yalım Parkı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Çok sayıda partilinin ve vatandaşların katıldığı basın açıklamasında saldırı lanetlendi. Basın açıklamasını CHP İl Başkan Yardımcısı Korkut Öz okudu. Öz şunları söyledi:

“Bugün ülkemizin başkenttinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan CHP Genel Başkanına hain saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir saldırı değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon değildir. Bu son dererece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemiz demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve huzuruna karşı yapılmıştır.

Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler CHP’yi ve partililerimizi hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, CHP’lilerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘İki büyük eserimden biri’ dediği CHP’ye kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

Toplumumuza kin, nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimizi kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazesi üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunları ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz CHP’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz. Türkiyeyi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günü” ise herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir. Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”

 

 

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ