KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli BBP, meclis önünde eylem yaptı
Kocaeli BBP, meclis önünde eylem yaptı
Siyaset
13 Kasım 2012 Salı 10:51
  • 805
  • 1

Kocaeli BBP, meclis önünde eylem yaptı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar ve il yöneticileri, Ankara’da meclis önünde protesto eylemi yaptı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar ve il yöneticileri Şenol Karamus, Kadir Engin, Mesut Ceylan, BBP Genel Merkezi`nde gerçekleşen il başkanları toplantısına katıldı. Teşkilat çalışmaları ve ülke gündeminin görüşüldüğü il başkanları toplantısının ardından, genel başkan Mustafa Destici,  genel sekreter Üzeyir Tunç, genel başkan yardımcıları Remzi Çayır, Hasan Hüseyin Bozuk, Ahmet Gürhan, MKYK üyeleri ve il başkanları meclis önüne geldi. BBP, meclis önünde TBMM genel kurulunda görüşülen belediye kanun tasarısı protesto etti. 

 
KARŞI ÇIKIYORUZ
Burada bir basın açıklaması yapan Destici şunları söyledi: “Bu yasa ile terör örgütünün talep ettiği özerklik ve federatif sistemin yolu açılıyor. Türkiye'yi eyaletlere bölecek, başkanlık sisteminin altyapısını hazırlayacak. Güneydoğu'da özerkliğin altyapısını oluşturacak bu yerel yönetimler yasası, sessiz-sedasız bir şekilde meclise gelmiştir” dedi. İl Başkanı Serhat Duyar ve yöneticiler meclis önünde yapılan basın açıklamasının ardından genel başkan yardımcısı Hasan Hüseyin Bozuk ile bir araya gelerek teşkilat çalışmalarını görüştü.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ