KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8286 TL
  • 6.5661 TL
  • 7.5910 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli CHP MYK’ya kilitlendi
Kocaeli CHP MYK’ya kilitlendi
Siyaset
22 Aralık 2010 Çarşamba 11:08
  • 1410
  • 3

Kocaeli CHP MYK’ya kilitlendi

CHP Kocaeli Örgütü, PM’ye seçilen İzzet Çetin ve Hurşit Güneş’in yeniden MYK’ya girip girmeyecğini heyecanla beklemeye başladı

Geçtiğimiz pazar günü olağanüstü genel kurulunu yapan CHP`nin 80 kişilik asil PM listesine ilimizden İzzet Çetin ve Hurşit Güneş`in yeniden girmesi sevinçle karşılanmıştı. Aynı zamanda genel başkan yardımcısı olarak görev yapan İzzet Çetin ve Hurşit Güneş için şimdi MYK`nın belirleneceği toplantı beklenmeye başlandı. Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 80 kişilik PM listesinden 14 kişiyi genel başkan yardımcısı ve genel sekreter olarak belirleyecek. Kocaeli örgütü Çetin ve Güneş`in yeniden MYK`ya gireceğini umut ediyor.
 

14 İCRA KURULU ARTABİLİR
Son kararın genel başkana ait olduğunu söyleyen Çetin, PM`den kimlerin MYK`ya gireceğini yalnızca Kılıçdaroğlu`nun bildiğini söyledi. CHP tüzüğüne göre 14 kişiden oluşacak başkan yardımcılığı görevlerini isterse artırma yetkisi de olan Kılıçdaroğlu, kısa süre önce oluşturduğu MYK`da İzzet Çetin`e meslek kuruluşları, sendika ve STK`lardan sorumlu genel başkan yardımcılığını, Hurşit Güneş`e ise idari ve mali işlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini vermişti. Cumartesi günü CHP`nin yeni genel başkan yardımcıları belli olacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ