KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kongre bahane keşkek ve aşure şahane
Kongre bahane keşkek ve aşure şahane
Siyaset
21 Aralık 2011 Çarşamba 13:51
  • 2557
  • 3

Kongre bahane keşkek ve aşure şahane

AKP Kanıra İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Erdinç Şentürk, atanmış başkanlıktan seçilmiş başkanlığa terfi ederken, katılımcılar ikram edilen keşke ve aşureyi afiyetle yiyerek keyifli bir kongre yaptı

AKP Kandıra İlçe Teşkilatı olağan kongresini gerçekleştirdi. Turan Güneş Kültür Merkezi`nde yapılan kongreye partililerin ilgisi de büyük oldu. 421 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 23 il delegesi seçildi. Kongrede mevcut başkan Erdinç Şentürk, tek aday oldu. Şentürk, atanmış başkanlıktan seçilmiş başkanlığa terfi etti. Kongre salonuna gelen partilileri bir sürpriz bekliyordu. Kadın kolları yöneticileri muharrem ayı dolayısıyla hem aşure yaptı hem de Kandıra`ya has keşkek pişirerek katılımcılara ikram etti.
 

KEŞKEK VE AŞURE
Kongreye; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Mahmut Civelek, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, ilçe başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Ayrıca CHP Kandıra İlçe başkanı Muzaffer Yağız, SP ilçe başkanı Ramazan Arslan, DP ilçe başkanı Ender Altınay, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mevlüt Akdeniz, Sakarya AKP Kaynarca İlçe Başkanı İsmail Kaymak ve Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Sakarya SKM Başkanı Fuat Gür, başkan yardımcısı İsmail Güler de kongreyi izledi. Başkan Karaosmanoğlu ve il başkanı Civelek, ikram edilen aşureyi ve keşki afiyetle yiyerek öğlen yemeğini aradan çıkarmış oldu.
 

HİÇBİR BEKLENTİMİZ YOK
Parti kadınların elleriyle yaptığı ikramlar katılımcılar tarafından çok beğenildi. Kongrede keyifler oldukça yerindeydi. Divan başkanlığına İdris Alp, başkan yardımcılığına Fevzi Bayırbaşı, katipliklere; Mehmet Uzun, İlknur Yiğitoğlu ve Murat Ölmez seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın söylenmesiyle başlayan kongrenin açılış konuşmasını mevcut başkan ve başkan adayı Erdinç Şentürk yaptı. Şentürk, “AKP, daha kurulma aşamasında milletimizin umudu olmuştur. Bizim beklentimiz sadece Allah rızasıdır. Başka bir beklentimiz yoktur. Biz 3 yıl boyunca partimizi en iyi şekle temsil etmeye çalıştık. CHP`den Kandıra Belediyesi`ni aldık. 2.5 yılda vatandaşımızın takdirini kazandık. Bu kongre 2014 yerel seçimlerini omuzlayacağımız bir kongredir. AKP`de kongrelerin kazananı olur kaybedeni olmaz” dedi.
 

KARDEŞLİĞİN KİME ZARARI VAR
Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, “Bugün Kandıra AKP`nin düğünü. Ne kadar birlikte olduğumuzun göstergesi bu. Kardeşliğin, dostluğun kime ne zararı var. Şurada sen olacaksın burada ben olacağım demek kime fayda sağlıyor. Köylerimizde partimizi anlatan üyelerimizle birlikte Kandıra`a çok şey başardık. Oyumuzu yükselterek, aramıza birilerini katarak bu günlere geldik. Hepimize yetecek bir Kandıra var. Eskiden Kandıra`daki kanalizasyonlar köylere akıyordu. Meclis üyelerimiz art niyetli mi hareket ediyor. Hayır. Ben onlara teşekkür ediyorum. Onlarda hizmet peşinde. Bundan sonraki yıllarda da halkımızın yanında olacağız” diye konuştu.
 

KANDIRA`YI DİZAYN EDİYORUZ
Daha sonra söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kandıra belki arzu ettiğimiz gelişime ayak uyduramadı. Ama biz Kandıra`yı yeniden dizayn etmeye başladık. Cumhuriyetimizin 100. yılına daha yaşanabilir bir Kandıra hazırlıyoruz. Bir an önce alt yapı çalışması bitsin istiyorsunuz. Ama bir çırpıda bitmiyor. Bittiği zaman yollarımızı yapacağız. Su şebekemiz, yağmur suyu şebekemiz yenileniyor. Doğalgazı gidemediğimiz mahallelere götürüyoruz. Köylerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Sahillerimiz yeniden düzenleniyor. Sahillerimiz bir daha ki yaza daha güzel girecek. Ya ayarlında cumartesi-pazar günleri 200-300 bin oluyor nüfus.
 

BİRLİKTELİĞİNİZ ARTSIN
Kandıra için önemli olan barajımızın yapımına başladık. İstimlaklar yapılıyor. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Barajın yapım maliyeti 23 milyon. Ama istimlaklar bunun iki katı para ediyor. Ama önümüzdeki 100 yıl su sorunu olmayacak. Kandıra yıldızı parlayan ve Kocaeli`nin en güzel ilçesi haline geliyor. Kandıra`da birlikteliğin artmasını istiyorum. Kandıra`nın geleceği parlak. Buradan vatandaşları uyarıyorum. Yerlerinizi, tarlanızı arsa simsarlarına kaptırmayın. Çok değerlenecek. Ucuza satamayın sakın. Kardeşlik duygumuzu pekiştirelim. Birbirimizi sevelim, birbirimize destek verelim” dedi.
 

KONGRELER ÖRNEK OLSUN
Son konuşmayı il başkanı Mahmut Civelek yaptı. Civelek, “Kandıra Büyükşehir`den çok büyük hizmetler aldı. Kongrelerde listelerimizi hazırlarken çok istişare ediyoruz. Biz iktidar partisiyiz herkes bizimle siyaset yapmak ister ama kavga gürültü yok. Ama diğer partiler de şimdiden kavgalar başladı, gazete köşelerinde neler yazılıp çizildiğini görüyoruz. Anket çalışması yaptırdık, Kandıralılar büyükşehir belediye başkanımıza sahip çıktı. Her şeyi bir kenara bırakarak hizmet etmeye devam edin. Seçilecek arkadaşlardan Kandıra için çok şey bekliyoruz. Seçilmişler hak etmiş seçilememişler hak etmemiş diye bir şey yok. Bu işler nasip işi. Bu kongreler Derince Gebze ve Dilovası için bir örnek olsun” diye konuştu.

 

YÖNETİM KURULU
Erdinç Şentürk (BAŞKAN)
Ramazan Kılıç
Nihat Okumuş
Günay Dinç
Aslan Cici
Hüseyin Tanrıkulu
Yüksel Sağlam
Ergün Kan
Erdal Eyidoğan
Murat Ay
Nurettin Deniz
Ali Yılmaz
Yüksel Özkan
Hüseyin Ergül
Remzi Elmas
Ayhan Midilli
İbrahim Ayaz
Ali Okyar
Hamdi Başol
Gökalp Çobanoğlu
Soner Kocaman
Hülya Yağız
Esra Gündüz
Seyhan Oyan
Dilek Avcı
Şennur Kılıçarslan
Mustafa Kurt
Resul Ersöz
Erdem Yaşar
Hakan Akbaş


İL DELEGELERİ
Erdinç Şentürk, Cengiz Kan, İlknur Yiğitoğlu, Murat Ölmez, Sadi Ateş, Ramazan Kılıç, Nurettin Deniz, Fatma yalçınkaya, İsmail akalın, Erdoğan günay, Ersin cici, İskender Yazıcı, Cevat Eryılmaz, Adem Sevil, Mahir Yıldırım, İsmail genç, Mustafa Erman, İbrahim Ayqaz, Sedat Ay, Seçkin seyrek, Mevlüt Akdeniz, Hasan Ötürk ve Nazmiye Ceylan.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ