KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Koray Aydın’a en büyük destek Durmuş’tan...
Koray Aydın’a en büyük destek Durmuş’tan...
Siyaset
11 Ekim 2012 Perşembe 12:41
  • 2683
  • 24

Koray Aydın’a en büyük destek Durmuş’tan...

4 Kasım’da yapılacak olan MHP’deki genel başkanlık yarışı her geçen gün kızışıyor. MHP’de genel başkanlık için iki ciddi aday var
Devlet Bahçeli ve Koray Aydın. Adı geçen diğer adaylara en küçük bir şans tanınmıyor. Hatta ve hatta adaylık için ismi geçenlerin aday olmak için gereken 40 imzayı bile bulamayacakları söyleniyor.
Bu nedenle bu kişilerin, ya kongreye çok kısa bir süre kala ya da kongre günü, Devlet Bahçeli ya da Koray Aydın lehine adaylıktan çekileceği ifade ediliyor.
Bu nedenle MHP`de gözler Koray Aydın`da. Devlet Bahçeli`nin karşısına aday olarak çıkan Koray Aydın`a destek her geçen gün çığ gibi büyüyor.
Bu güne kadar yaklaşık 40 ili dolaşan ve delegelerin ayağına giderek onlardan destek isteyen Koray Aydın`a Karadeniz, Marmara, Trakya ve Ege`de büyük ilgi var. 
Zaman Koray Aydın`ın lehine işliyor ve partinin önemli isimleri de birer birer Koray Aydın`a destek veriyor.
Bu kişilerden birisi de Cumali Durmuş.
Cumali Durmuş`un Devlet Bahçeli`den kopup Koray Aydın ile birlikte hareket etmesinden sonra Kocaeli`de dengeler birden bire alt üst oldu. 
Cumali Durmuş`tan önce Kocaeli`de Koray Aydın`a çıkacak oy sayısı 3`ü geçmezdi. 
Şimdi Koray Aydın`a Kocaeli`den en kötü şartlarda 16 oy var ve bu oyun 20`ye çıkması bekleniyor. 
Bunlar Cumali Durmuş`un çalışmasından kaynaklanıyor.
Ama Cumali Durmuş`un Koray Aydın`a desteği sadece Kocaeli ile sınırlı değil. 
MHP`de teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısının yardımcısı olarak görev yapan Cumali Durmuş bu süre içinde teşkilatlarla çok iyi ilişkiler kurdu. 
Cumali Durmuş`u bazı iller çok seviyor.
Cumali Durmuş işte bu avantajını şimdi çok iyi kullanıp, iyi ilişkiler kurduğu teşkilatlardan Koray Aydın`a destek istiyor.
Bu desteğin 70 delegeye ulaştığı da gelen bilgiler arasında.
Yani Koray Aydın genel başkanlık seçimini kazanırsa ya da çok ciddi oy alırsa bunda Cumali Durmuş`un katkısı çok ama çok büyük olacak.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ