KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez AKP’nin hedefi yüzde 60
Körfez AKP’nin hedefi yüzde 60
Siyaset
12 Aralık 2011 Pazartesi 08:32
  • 1017
  • 2

Körfez AKP’nin hedefi yüzde 60

AKP Körfez İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetim kurulu basınla tanıştı. Toplantıda ilçe başkanı Engin Koyun, yerel seçimlerde yüzde 60 oy almayı hedeflediklerini açıkladı

AKP Körfez İlçe Teşkilatı`nın yeni yönetimi, düzenlenen kahvaltılı toplantıda ilimizdeki gazetecilerle tanıştı. İlçe binasında gerçekleştirilen kahvaltılı programa; ilçe başkanı Engin Koyun, tanıtım ve medya başkanı Selim Çalışkan, halkla ilişkiler başkanı Yıldız Durul, siyasi ve hukuki işler başkanı Kasım Tolun, teşkilatlanma başkanı Mehmet Şahin, seçim işleri başkanı Şaban Aydın, dış ilişkiler başkanı Osman Akova, sosyal işler başkanı Mustafa Yaman, yerel yönetimler başkanı Osman Badem, ekonomik işler başkanı Abdullah Parlak, mali işler başkanı Yusuf Baki, ilçe sekreteri Halil Küçük ve muhasip Bekir Sarıgül ile basın mensupları katıldı.


GENEL MERKEZ İSTEDİ
Yeni yönetim kurulu üyeleriyle basın mensuplarının karşılıklı olarak kendilerini tanıttığı tanışma programında konuşan Koyun, partisinin 20 Kasım`daki kongresinde ilçe başkanlığına aday olmayı düşünmediğini ancak, il başkanlığı ile genel merkezin kendisinin bir kere daha ilçe başkanı olarak görmek istediğine değindi. Koyun, “İl başkanlığımız ve genel merkezimiz ‘Bizim Körfez ilçe teşkilatıyla ilgili bir sorunumuz yok` dedi. Bu kararı ben değil partimizin yüksek mercileri verdi. Siyaset, uzun bir maraton, kısa vadeli düşünmemek lazım. Görev verildiğinde bize düşen layıkıyla yerine getirmektir” dedi.


HEREKE`Yİ DIŞLAMADIK!
AKP`nin çok profesyonel bir şekilde çalıştığının altını çizen Koyun, zaman zaman Hereke`nin dışlandığı yönünde ilçede çıkan dedikoduları kabul etmediğini belirtti. Hereke`yi dışlamadıklarını, Hereke Kalesi`nin onarılacağını ve Hereke Halısı`nın dünyada önemli bir yere sahip olacağını kaydeden Koyun, “Hereke, Marmara Bölgesi`nin cazibe merkezi olacak. Halı üreticileri, Hereke patentini vurmadan halı satamayacak” diyerek Herekeliler`in gönlünü almaya çalıştı.
 

GÜÇLÜ VE KALİTELİ
Hereke`ye hak ettiği değerin AKP yönetimi tarafından verildiğini ifade eden Koyun, “Kirazlıyalı ve Hereke belediyelerinin Körfez Belediyesi`ne bağlanmadan önce işçilerin parası bile ödenemiyordu. Hereke`de tepki, takdire dönüştü. Hereke halkı, durumdan memnun” dedi. Yeni ilçe yönetimi hakkında da bilgi veren Koyun, yönetiminin genç ve okumuş insanlardan seçildiğini vurguladı. Koyun, “Çok güçlü ve kaliteli bir yönetim oluşturduk. Hatalarımızdan ders aldık. Önceki hataları yenilemeyeceğiz.
 

HEDEFİNİ AÇIKLADI
Referandumda yüzde 58,9 oranında oy aldık ve gelecek seçimlerde hedefimiz yüzde 60 oy almak. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Belediyemizin çalışmaları bazen yanlış algılanıyor. Mesela TÜPRAŞ Köprülü Kavşağı`nın ‘ölüm kavşağı` olarak adlandırılmasını doğru bulmuyorum. Kavşak istimlak sıkıntısı yüzünden yarım kaldı. Sanayi ve sivil trafik ayrılacak. 3. Boğaz Köprüsü Körfez`in köylerinden geçecek. Gebze`ye bağlanan E-6 Otoyolu da şehir içi yol olarak kullanılacak” diye konuştu.


DİRETMENİN ANLAMI YOK
Sanayi nedeniyle sıkıntı yaşayan Barbaros, Atalar ve Samsun mahallelerinin 2012`de rahatlayacağını dile getiren Koyun, mahalle halkının bu sorunların çözümünde gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini dile getirdi. Bu anlamdaki sıkıntıların Atalar Mahallesi`nde daha yoğun olduğunu dile getiren Koyun, “Diretmenin anlamı yok, mahalle halkı da olaylara iyi niyetli olarak yaklaşmalı” dedi.
 

ATAMA DEĞİL SEÇİLMİŞİZ
Koyun, ilçede büyük tartışmalar neden olan viyadükle ilgili, “Keşke, viyadük hiç yapılmasaydı. Ama o dönemde dal-çık modeli yoktu” diye konuştu. Koyun, tek adaylı ilçe kongresine yönelik eleştirileri de değerlendirdi. İlçe yönetimini atama yönetim değil, seçilmiş bir yönetim olduğunu belirten Koyun, “Kongrede, 431 delege hür iradeleriyle oy kullandı. İlçe başkan adayları arkadaşlarımızla aramızda hiçbir kırgınlık olmadı” dedi.
 

FEDAKARLIK YAPTILAR
“Parti varsa biz de varız, parti güçlüyse biz de güçlüyüz. Partide görev almak isteyen herkese görev vardır” diyen Koyun, tek adaylı kongrenin parti içi fedakarlık olduğunu ‘atama` anlamına gelmediğini söyledi. İlçe yönetim kurulu listesinden son anda çıkarılan isimlerin partiye kırgınlıklarının olmadığını söyleyen Koyun, listeden son anda çıkarılan isimlerin kendisine en büyük desteği veren kişiler olduğunu kaydetti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ