KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Körfez AKP’nin toplantısına gençlik kolları katılmadı
Körfez AKP’nin toplantısına gençlik kolları katılmadı
Siyaset
02 Aralık 2012 Pazar 14:25
  • 2143
  • 8

Körfez AKP’nin toplantısına gençlik kolları katılmadı

AKP Körfez İlçe Teşkilatı ilçe divan ve istişare toplantısına, ilçe gençlik kollarından hiç kimsenin katılmaması damgasını vurdu. Gençlik kolları başkanı Kadir Alçık toplantı günü ameliyat olan bir arkadaşlarını ziyarete gittiklerini söyledi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Körfez İlçe Teşkilatı ilçe divan ve istişare toplantısı kalabalık bir katılım ile gerçekleştirdi. Tütünçiftlik sahilinde bulunan bir restoranda yapılan istişare toplantısında; AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve başkan yardımcıları, AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, kadın kolları başkanı Nesrin Duran, il genel ve belediye meclis üyeleri, mahalle temsilcileri, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katılırken, gençlik kolları teşkilatından bir kişinin bile olmaması dikkat çekti.


TEŞKİLATLARA TEŞEKKÜR 

Programda ilk olarak konuşan ilçe başkanı Engin Koyun sözlerine, partinin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. Koyun yaptığı konuşmada, “Aldığımız başarı benim ya da bir başkasının değil, burada olan partililerimizin başarısıdır. Biz sadece seçim zamanı değil her zaman çalışarak bugünlere geldik. Körfez`e yapılan yatırımlarla birlikte Körfez`imiz yaşanabilecek en güzel yerlerden biri haline geldi. Sahillerimiz de birleşti ve halkımız artık huzur içinde kaliteli bir yaşam sürüyor” dedi.


3Z KURALI UYGULANIYOR 

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve il başkanı Mahmut Civelek te konuşmalarına, teşkilatlara teşekkür ederek başladı. Pehlivan, “2004 yılında ‘yerel kalkınma başlıyor` diye çıktık yola. O günden beri tüm teşkilatlar olarak özverili bir çalışmayla büyük başarılar elde ettik. Bundan sonra da bu böyle olacaktır” derken, il başkanı Mahmut Civelek, “Bizler çalışmalarımız 3Z prensibi ile yapıyoruz. Bunlar; zarafet, ziyaret ve ziyafet üçlüsü. Bundan sonra da kaliteli işler ve siyasetimizle, halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 


HABERDAR ETTİM

Diğer yandan AKP Körfez İlçe Teşkilatı ilçe divan ve istişare toplantısına, ilçe gençlik kollarından kimsenin katılmaması partide şok etkisi yarattı. Geçtiğimiz günlerde AKP Derince İlçe Gençlik Koları Başkanı Özkan Oktulmuş`un istifasıyla sarsılan AKP`de şimdi de Körfez ilçedeki gerginlik tartışılır oldu. Bilindiği üzere ilçe divan ve istişare toplantılarında gençlik kollarından başkan veya başkan vekilinin katılımı bir zorunluluk. İlçe gençlik kolları başkanı Kadir Alçık, toplantıya katılmamakta bir kasıtlarının olmadığını, o gün hacdan gelen bazı kişileri ve ameliyat olan bir arkadaşlarını ziyarette gittikleri için toplantıya geciktiklerini söyledi. Alçık, ayrıca ilçe başkanını arayarak kendisini durumdan haberdar ettiğini de belirtti. 

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ