KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de seçim bulmaca gibi
Körfez’de seçim bulmaca gibi
Siyaset
12 Ocak 2019 Cumartesi 16:24
  • 3654
  • 1

Körfez’de seçim bulmaca gibi

AK Parti Körfez ilçesini MHP’ye bırakılacağı konuşulurken, Körfez’de aday olarak Şener Söğüt’ün açıklanmasıyla bilinen ezberler ve tahminler bir anda bozuldu.

AK Parti’nin Körfez ilçesine aday çıkarması ile MHP’nin nasıl bir yol izleyeceği Körfez’de halen belirsizliğini koruyor.  Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın desteklediği aday olarak bilinen Şener Söğüt’ün aday gösterilmesi, halen daha eski bakanın ilimizde söz sahibi olduğunu gösterdi. Körfez’de muhalefette yer alan CHP ve İYİ Partinin adaylarıyla sahada çalışmaya başlamasına rağmen, seçim kazanacak ağırlığa sahip olmamaları, bu partilerin yeni bir strateji ve ortaklık kurma zorunluluğunu hissettiriyor.

MHP adayını geri çekebilir

Mecliste grubu bulunan 4 partinin de Körfez’de kendi adaylarını açıklaması, partileri zorunlu bir strateji ortaklığına sürüklüyor. Bunlardan ilki MHP’nin adayını çekmesi ve her iki partinin de ittifak yaparak, kendi meclis üyesi listesiyle sandığa gitmesi. Bir diğer tahmin de AK Parti’nin ve MHP’nin kendi adayları ve listeleri ile seçime girmesi. Her iki seçenekte de Şener Söğüt’ün seçilme şansı yüksek.

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Para para para
Yazan: Erkan Sayanoğlu

MHP adayını geri çekecek.Ama bu işler bedava olmuyor biliyorsunuz!!!

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Hacı Osman Mahallesi’ndeydi. İlk olarak Bağdat Camii’nde vatandaşlarla bir araya gelen Şener Söğüt’e; AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, SKM Başkanı Fehmi Öztürk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Söğüt, gençlerle birlikte ilk kez oy kullanacak gençlere yönelik düzenlenen ziyaretlere de katıldı.

463 aday mülakata girecek

463 aday mülakata girecek

AK Parti Kocaeli SKM Başkanlığı, il binasında gerçekleşen toplantıda İlçe SKM Başkanları ile buluştu. İl SKM Başkanı Av. Halit Çokan’ın yanı sıra SKM Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda ilçelerde gerçekleşecek olan aday tanıtım toplantılarının detayları konuşuldu. Belediye meclis üyesi aday adaylarının ilçe ilçe mülakat tarihlerinin belirlendiği toplantıda ayrıca TBMM’de 5 Şubat’a kadar verilen arada milletvekillerinin ilçelerde gerçekleştireceği SKM programları düzenlendi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ