KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Korkmaz Karaaslan’a sahip çıktı
Korkmaz Karaaslan’a sahip çıktı
Siyaset
07 Aralık 2011 Çarşamba 13:43
  • 1760
  • 8

Korkmaz Karaaslan’a sahip çıktı

Kongrenin ardından ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren Korkmaz, facebook’taki paylaşımları nedeniyle başı ağrıyan Karaaslan’a sahip çıktı

AKP İzmit İlçe Teşkilatı`nın 2. olağan genel kurulunun ardından ilk yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Tüm yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda icra kurulunda görev dağılımının önümüzdeki haftalarda gerçekleştirileceği belirtildi. İlk toplantı bir nevi tanışma ve kaynaşma niteliğinde oldu. Toplantının ana konusu facebook`ta yaptığı paylaşım nedeniyle başı ağrıyan Yakup Karaaslan`dı. İlçe başkanı Korkmaz, Karaaslan`a sahip çıktı.
 

İNCE MESAJLAR VERDİ
Toplantı öncesi basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Korkmaz, ince mesajlar vermeyi de ihmal etmedi. Korkmaz, kongre sürecinde herkesin gönlünden başka şeyler geçtiğini, ancak parti için herkesin birlik olduğunu söyleyerek, “Kongremiz çok mükemmeldi. Herkes samimi bir şekilde kongremize katkı sundu. Birilerinin kongrenin yapılmayacağına dair beklentisi oldu. Ancak, biz ‘İzmit ilçe kongresi yapılacak` dedik ve yapıldı” dedi.
 

KARAASLAN`I SAVUNDU
Kongrede uzlaşmanın sağlandığını belirten Korkmaz, parti menfaatinin her şeyin üstünde olduğunun altını çizerek, “Koalisyon kurulduğundan bahsediliyor. Biz sadece hizmet etmek için koalisyon kurarız. Amacımız partimizi 2023 vizyonuna taşımak. Yolumuz uzun, işimiz zor. Bizim tek ortak noktamız samimiyetimiz. Partimize yakışır bir teşkilat olacağız” diye konuştu. Korkmaz, konuşmasının son bölümünde facebook sayfasındaki paylaşımları nedeniyle başı ağrıyan ve disiplin kuruluna sevk edildiği konuşulan Yakup Karaaslan`ı savundu.
 

DİSİPLİNLİK DEĞİL
Hatırlayacağınız gibi Karaaslan, facebook sayfasında partisinden ‘AKP` diye bahsetmiş ve bazı argo paylaşımlarda bulunmuştu. Korkmaz, “Teşkilat başkanımızın AKP`liliğinden hiçbir şüphemiz yok. Ona güveniyoruz. Sadece bir sitedeki paylaşımı aynen paylaştığı için böyle bir durum olmuş. Zaten sayfasından özrünü de diledi” dedi. Korkmaz, Karaaslan`ın disiplinlik olmadığını da belirtirken, kendisinin bir daha facebook kullanmayacağını da sözlerine ekleyerek, toplantıyı basına kapattı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ