KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Korkmaz ve Civelek’in başkanı olacağız
Korkmaz ve Civelek’in başkanı olacağız
Siyaset
06 Kasım 2012 Salı 09:35
  • 1874
  • 27

Korkmaz ve Civelek’in başkanı olacağız

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, İzmit Belediyesi’ni aldıklarında, Ali Korkmaz ve Mahmut Civelek’in de belediye başkanı olacaklarını söyledi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Örgütü`nün haftalık yönetim kurulu toplantısı ilçe binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan ilçe başkanı Selman Yıldırım, hafta sonu yapılacak olan danışma kurulu toplantısı için İzmit Belediyesi Meclis üyelerinden faaliyet raporu istediğini ve bu raporda imar plan ve imar tadilatlarını tamamlayan İzmit Belediyesi`nin 2009 yılından günümüze kadar olan sürede 400 ada ve parselde imar değişikliği yapıldığını söyledi. 


İMAR DEĞİŞİKLİĞİ VAR

1/1000`lik ve 1/5000`lik imar planları yapıldıktan sonra her meclis toplantısına 3-4 imar planı değişikliği geldiğini hatırlatan başkan Yıldırım, “Çok ciddi bir şekilde rant  ve kat sayısı artışı var. İzmit`in doğu ve batı yönünde büyüme imkanı var. İmar planlarında kentin büyümesiyle ilgili hiçbir adım atılmamış. 2023 yılında kentin nüfusu 3 milyon olacaksa İzmit`in imar planları buna uygun hale getirilmelidir. İzmitliler, 2014 yılında bundan kurtulacak” şeklinde konuştu.


KORKMAZ`IN BAŞKANI

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`in “İzmit`i verme lüksümüz yok” şeklindeki sözlerine atıfta bulunan Selman Yıldırım, “Mahmut Civelek, partililerine moral verecek motivasyon kazandıracak açıklamalar yapıyor. Genel başkanımızın İzmit`e iki defa gelmesinden ciddi rahatsızlık duydular. Paniğe kapıldılar. Bizleri arkadan takip etmeleri sevindirici bir gelişme. 2009 yılında seçimleri nasıl aldıklarını hakimler, savcılar biliyor. Biz İzmit`i geri aldığımızda Ali Korkmaz`ın da, Nevzat Doğan`ın da, Mahmut Civelek`in de belediye başkanı olacağız” dedi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ