KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
İndirimli eğitim için protokol imzaladı
İndirimli eğitim için protokol imzaladı
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 14:05
  • 1088
  • 0

İndirimli eğitim için protokol imzaladı

Gölcük Esnaf Odası, Seviye Dergisi Dershanesi’yle imzaladığı protokolle, üyelerinin çocuklarına indirimli eğitim imkanı sunacak

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile
Gölcük Seviye Dergisi Dersanesi, odadan belge getiren her esnaf ve sanatkara, 2010 – 2011 eğitim dönemininde yıllık eğitim ücretinde yüzde 40 ile 30 oranında indirim uygulamasını öngören bir protokol imzaladı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası`nda yapılan imza törenine, dersane eğitim danışmanı Enis Aras, dersane kurum müdürü Gülden Güler, halkla ilişkiler müdürü Arzu Güner  katıldı.

YÜZDE 40 VE 30 İNDİRİM
Bir yıllık süreyi kapsayan protokolle, 15 Nisan`da odadan belge getirenlere yüzde 40 indirim uygulandı. 15 Temmuz itibarıyla belge getirenlere ise yüzde 30 indirim yapılacak. İndirimli eğitim hizmetinden, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve diğer bağlı odalara kayıtlı esnafın, ilk ve orta öğretim okullarında eğitim gören çocukları yararlanacak. Esnaf`ın zor günler geçirdiğini belirten Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, şunları kaydetti:

GELECEĞE YAPILAN YATIRIM
“Sınırlı imkanlarla çalışan esnaf sanatkarlar, sadece günü kurtarabilmenin gayreti içinde. Ekonomik sıkıntılar yaşayan üyelerimiz, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına kaynak ayırmakta çok zorlanıyor. Gölcük Seviye Dergisi Dersanesi`yle gerçekleştirdiğimiz protocol, esnaf kesiminin geleceğine yapılan bir yatırım. Burada amaç, esnaf sanatkarların evlatlarının, çağdaş ve kaliteli eğitim alabilmelerine destek olmak.

EĞİTİME AĞIRLIK VERİYORUZ
Gelişmekte olan ülkeler eğitime büyük önem veriyor. Türkiye`de dünya standartlarına uygun kaliteli ve çağdaş eğitim sistemini oluşturmalı. Oda yönetimi olarak, çalışmalarımızda eğitime ağırlık vermekte, bütçemizden eğitim faaliyetlerine önemli kaynaklar ayırmaktayız. Bu protokolde eğitim çalışmalarımızın bir parçasını oluşturuyor, camiamıza ve topluma aydın, üretken bireyler kazandıracağımıza inanıyoruz.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ