KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
“Kriz hepimizi etkiliyorsa yapacak şey çok basit…”
“Kriz hepimizi etkiliyorsa yapacak şey çok basit…”
Siyaset
13 Mart 2019 Çarşamba 08:53
  • 1343
  • 0

“Kriz hepimizi etkiliyorsa yapacak şey çok basit…”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, Derince, Gebze ve Darıca’da ziyaretlerde bulundu.

Emek Partisi’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, Derince, Gebze ve Darıca’da ev ziyaretlerinde bulundu, esnaf gezisi yaptı.

 

Derince’nin Yenikent Mahallesi’nde kadınlarla yan yana gelen Başaran, yerel yönetim anlayışlını belirttikten sonra, “Bu kent zehir soluyor değil mi? Önce vatandaşın sağlığına kavuşması lazım, daha sağlıklı yaşaması lazım. Bizim düşüncelerimizi kartopu gibi büyütmemiz, herkesi ulaşmamız gerekiyor” dedi.

 

‘SÖYLEDİKLERİNİZ ÖZLEDİĞİMİZ ŞEYLER’

Ez ziyaretinde konuşan bir kadın, insanların karşı karşıya getirildiğini belirterek, “Sen şusun, ben buyum diye insanları bölüyorlar. Böyle bir şey olabilir mi ya? Vatandaşın başına 200 gram çay atıyorlar, senin benim paramla o çayları başıma atma yetkisini kim verdi?” dedi. Başka bir kadın ise pazardan geldiğini belirterek, “Şimdi pazardan geliyoruz, el vurulmuyor sebzeye meyveye. Pazara giderken iki defa düşünüyoruz. Her hafta pazara 'Bu sefer fiyatlar düşsün de bir şeyler alalım' diye gidiyoruz” ifadelerini kullandı. Başka bir kadın ise AKP’ye oy verdiğini söyleyerek, “Verdim, ben de verdim mevcut Hükümete. Ne yapalım ama doğruya doğru, yanlışa yanlış dememiz gerekiyor. Sizin söyledikleriniz özlediğimiz, istediğimiz şeyler, umarım gerçekleşir” dedi.

 

‘KENDİ ADAMLARINI İŞE ALDILAR’

Darıca’da da kadınlarla buluşan Başaran, burada kadınlarla sohbet etti. “Çocuğum olduğu için çalışamıyorum, bırakacak kimsemiz de yok” diyen bir kadın, “Bir makyaj firmasının standını açıyorum hava güzel olunca, az da olsa biraz oradan gelirim geliyor, yoksa başka işim yok. Ben istemez miyim çocuğumu daha güzel yetiştireyim ama yok, her şey ortada” dedi. Söz alan başka bir kadın ise, “Beni işe alacaklardı, işe başvuranlar arasında AKP'liler varmış. Beni işe almadılar, kendi adamlarını işe aldılar” dedi. Bu analayışa dur denilmesi gerektiğini söyleyen Başaran, “Senin aldığın pırasa fiyatı ile Ayşe ablanın aldığı pırasa, benim aldığım pırasa fiyatı aynı. O zaman bizim sorunumuz, problemimiz aynı. O yüzden birlik olmamız lazım. Eziliyorsak, ekonomik kriz hepimizin mutfağını yakıyorsa yapacak şey çok basit, bu anlayışa bu sisteme dur dememiz gerekiyor” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ