KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kul: AKP rantiyecidir
Kul: AKP rantiyecidir
Siyaset
18 Aralık 2011 Pazar 17:09
  • 1391
  • 4

Kul: AKP rantiyecidir

SP İl Başkanı Ahmet Kul, aylık divan toplantısında AKP’ye yüklendi. AKP’nin ekonomi politikasını eleştiren Kul, 'AKP, faizlerin tamamını para babalarına ödemiştir. Paraları rantiyecilere veriyorlar. AKP rantiyecidir' dedi

Saadet Partisi (SP) İl Teşkilatı, aylık divan toplantısı Kartepe`de bulunan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde yaptı. İl başkanı ve GİK üyesi Ahmet Kul yönetiminde yapılan divan toplantısına ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Salonun toplantı için ‘Yeniden büyük Türkiye` yazılı pankart ve bayraklarla süslendi. Toplantıda konuşan Kul, AKP`ye ağır şekilde yüklendi. Cumhuriyet tarihinin en üretken ekonomisinin Erbakan`ın başbakanlık döneminde gerçekleştiğini söylen Kul, “Hocamızın o günlerini arıyoruz” dedi.
 

HEYECAN VE ŞEVK KALMADI
AKP`nin ortaya koyduğu ekonomik göstergelerin vatandaşa yansımadığını söyleyen Kul, “Türkiye`nin içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz ve gelir dağılımındaki uçurum, insanları fakirleştirdiği gibi heyecan ve şevkini de kaybettiriyor. Bir insan heyecan ve şevkini kaybederse üretkenliğini de yitirir. Türkiye üretmiyor, üretemiyor. Türkiye ekonomisi durmuştur. Ortaya konulan göstergeler aldatıcıdır ve yanıltıcıdır. Millete yansıyan enerji ve sinerji yoktur. Heyecanımızı kaybettik” dedi.
 

OSMANLI DA ÇÖKMÜŞTÜ? 
Kul, “AKP hükümetinin çöken Avrupa Birliği`ne girmek için hala direnmesinin bir anlamı yoktur. Avro bölgeleri çökmek üzeredir. Yıllardır ortaya konulan parlak ekonomi dibe vurmuştur. AB iflas etmiştir. Türkiye AB`ye girmek için enerji harcamamalıdır. İfasın nedeni aşırı borçlanma ve lüks yaşam tarzlarıdır. Osmanlı Devleti de borçlandığı için çökmüştür. AKP derhal İMF politikalarını terk etmeli ve kendi özüne dönme ve üretime dönük çalışmalıdır.
 

524.7 MİLYAR DIŞ BORÇ
AKP`nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana Türkiye 303. 5 milyar dolar borçlanmıştır. Türkiye`nin şimdiki toplam dış borcu 524. 7 milyar dolardır. AKP, kendi hükümeti döneminde 370 milyar dolar sadece faiz ödemiştir. AKP, kendi döneminde ödediği faizlerin tamamını para babalarına ödemiştir. Paraları rantiyecilere veriyorlar. AKP rantiyecidir. Türkiye Cumhuriyeti`nin iflas etmemesi için derhal ciddi önlemler almalıyız. Bunun tek çaresi ve kurtuluşun reçetesi üretimdir. Türkiye şimdi üretmiyor” diye konuştu.
 

FAİZLE NELER YAPILIR?
AKP`nin ödediği 370 milyar dolar borç faiziyle yapılabilecekleri sıralayan Kul, “15 milyon insanımıza tam 30 yıl süreyle maaş dağıtabilir. 12 adet GAP projesi, 120 bin kilometre demiryolu, 40 bin kilometre otoyol, 18 milyon konut, 9 bin kilometre metro, 300 adet boğaz köprüsü, 24 bin adet fabrika yapılabilir. Türkiye`nin ne kadar çok şey kaybettiğini bu tabloda görüyorsunuz. Tek çare milli ekonomimize dönüp üretmektir. İMF`ye bağlı kalmamaktır.
 

TEK YOL MİLLİ GÖRÜŞ
Cumhuriyet tarihinde en üretken dönem, rahmetli hocamız Necmettin Erbakan`ın başbakanlık yaptığı dönemde olmuştur. Ekonomideki yükseliş; emeklilere verilen zamlar, üretime dönük hamlelerimiz Türk insanına soluk aldırmıştı. Tek yol Milli Görüş`ün temel politikası olan üretimi arttırmaktır. İMF politikalarını sürdürdüğümüz sürece Türkiye dışa bağımlı kalacak ve bu ülke borç batağında hiçbir zaman kurtulmayacaktır” şeklinde konuştu.
 

İKTİDARA YÜRÜYORUZ
Kul, Türkiye`nin içinde bulunduğu durumu tahlil ettikten sonra önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde partisinin çalışmalarını aktardı, partililere çalışma çağrısında bulundu. Kul, “AKP gibi mecliste bulunan diğer partilerde de ülkeyi düzlüğe çıkartacak politikalar yok. Seçimlere çok çalışmalıyız, hedefimiz bellidir. Bütün partililerimizden ricam her eve girin, partimizi anlatın, AKP`nin yaptıklarını anlatın. Allah`ın izniyle iktidara geliriz ve bu güzel ülkemizi de düzlüğe çıkartırız” ifadelerini kullandı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ